SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10.1

Sekcia: Hardware a Drivery 26.02.2005 | 22:51
Paľo   Návštevník
Neviete mi niekto poradiť, ako rozchodím dial up cez interný softmodem MR.MODEM CONEXANT VOICE, PCI. (som linuxový začiatočník ;-)) Ďakujem.
    • Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10.1 24.02.2005 | 21:46
      Paľo   Návštevník
      ...asi to bude problém, že? nenašiel som nič na nete. ani zmienku o tom, že by sa to niekomu podaarilo :-((((
      • Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10.1 25.02.2005 | 17:03
        socketbind   Návštevník
        http://www.linuxant.com/drivers I managed to make it work :D
        • Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10.1 25.02.2005 | 18:14
          Paľo   Návštevník
          Našiel som tam program ListModem. Spustil som a dozvedel sa aký modem mám. (to som vedel aj pred tým) Na odkazoch som ver, alebo never nenašiel nič pre mňa. Aj tak dík.
          • Re: Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10 25.02.2005 | 20:04
            socketbind   Návštevník
            mr connect modems tend to be HSF ones, there are prebuilt drivers for it: http://www.linuxant.com/drivers/hsf/full/downloads-mdk-x86.php The most fresh Mandrake 10.1 Personal has the 2.6.8.1-12 kernel version, it's listed here, should work for you without any problem. SK Nextra worked for me with kPPP ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAK 25.02.2005 | 21:06
              Paľo   Návštevník
              do you speak slovak? ;-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MAN 25.02.2005 | 22:24
                Paľo   Návštevník
                ovládač nainštalovaný, modem nájdený,prístup nainštalovaný (meno, heslo, tel.č.) spojenie - nejde.vo windowse som "surfoval" po desiatich minútach od inštalácie modemu. linux asi nie je pre benžého užívateľa :-(keď to mám porovnať s kúpou a inštaláciou napr.televízora: windows: kúpiš (priznám: drahý) tv,zapojíš anténu zapneš tv, naladíš programy a pozeráš. linux:zoženieš tv, rozoberieš ho, ak zistíš, ako to tam vo vnútri všetko funfuje, zapojíš anténu,potom zistíš, že potrebuješ na každý tv program dve, zoženieš ich, potom pozeráš. malá poznámka: osobne nepoznám žiadneho linuxáka a keď si neviem rady hľadám pomoc tu. dúfam,že správne.
      • Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10.1 26.02.2005 | 08:25
        lubo   Návštevník
        pozri na clanok http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/52836
        • Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10.1 26.02.2005 | 10:07
          Paľo   Návštevník
          už som čítal.dík. asi to vzdám. keby som tie ovládače aj pripojenie rozchodil, tak rýchlosť pri free verzii je iba 14 kb/s. ak by som chcel viac, musím zaplatiť...to som nevedel, že aj o tomto je linux :-(
          • Re: Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10 26.02.2005 | 10:32
            Kuko   Návštevník
            Aj ked si uviedol, ze nemas znameho linuxaka, napriek tomu ti radim nejakeho vypatrat. Ja som bol na tom tak isto ako ty (t.j. uplna lama) a o winmodeme sa mi uz snivalo. Potom som zacal patrat a po tyzdni u mna sedel trochu neznamy ale ochotny clovek, ktory to mal za 10 minut hotove. Tak to nevzdavaj, ja som vydrzal bez internetu skoro mesac :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAK 26.02.2005 | 16:35
              Paľo   Návštevník
              Díky za povzbudivé slová a radu. Fajn. Som z Martina. Je v tomto meste Linuxák, ochotný mi pomôcť?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MAN 26.02.2005 | 22:51
                Paľo   Návštevník
                Už som skúsil možné aj nemožne! (Aspoň z môjho pohľadu) A stále nič!!! Škoda. ( To som fakt taký "Tupoň", alebo to je normálne?)
          • Re: Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAKE 10 26.02.2005 | 14:49
            socketbind   Návštevník
            Well, I've managed to make it work, and my friend bought for me the commercial version for me :D I'm english but I understand some slovak :D Well this is the first case when I've seen paid drivers for linux... disgusting Now from a long time we use wireless for internet connectivity, it works great... Free isn't means low quality as it goes for your windows vs. linux comparison. I installed the drivers, configured kPPP and ready to go :D Just be sure to use /dev/ttySHSF0 as device in the configuration. Sorry for the english just trying to help :D
            • Re: Re: Re: Re: Re: SOFTMODEM (winmodem) v MANDRAK 26.02.2005 | 16:29
              Paľo   Návštevník
              Thank you very very much for help ;-) Sorry, but I am angry to me,not to you.I can´t speak English very well:-(