V "zajati" Linuxu

Sekcia: Ostatné 13.03.2006 | 19:14
Anton   Návštevník
Takze k problemu. Mal som nainstalovany WIN XP stale ho aj mam. Xcel som si nainstalovat Linux Suse 9.3. Tak som aj urobil vykonal instalaciu. Dal som restart - mal som na vyber 2 os - Linux a Win. Ked som dal Linux pocas nabiehania zamrzol - cakal som 10 min a stale nic. A robi to vkuse. System Xp mi po volbe normalne nacitalo a nahodilo plochu. Dalej som xcel vymazat nefunkcny linux a to tak ze som ho odstranil pomocou particion magic vo WIne. Ked som ho odinstaloval a restartol Pc tak mi vyhodilo volaku chybu v GRUBE a nemal som tam ziadnu ponuku. Tak som musel nainstalovat stale ten "zly linux" aby som mohol mat bootovaciu ponuku. Cize ho mam aj teraz zbytocne vlastne len preto aby mi siel WIN. Akurat som dotahal Suse 10. Xcem sa spytat ked teraz zasa odstranim cez PM vo WINE particie Linuxu a nahodim novy linux ci mi ostane aj win a bootovacia ponuka. Sory za tak dlhy text. Diky za odpovede
    • Re: V 13.03.2006 | 17:28
      Kapo   Návštevník
      No tak tu je velmi jednoduche riesenie.. Potrebujes dat zas wokno-zavadzac, cize chytis nejaku systemovu disketku trebars s win98, nastartujes cez nu a napises fdisk mbr, alebo fdisk /mbr uz neviem presne.. Pokial by si to opravoval cez install CD XPcka, tak myslim ze tam to je prikaz fixmbr.. Napis ci sa podarilo
      • Re: Re: V 13.03.2006 | 17:31
        Anton   Návštevník
        ale ja potrebujem vediet ze ked odstranim particie linuxu vo wine a nahodim nasledne Suse 10 ci mi ostane ta ponuka bootovania co aj xcem + ci sa mi nejako neposkodi windows !!!!
        • Re: Re: Re: V 13.03.2006 | 18:47
          mlp   Návštevník
          wine je neco jako "emulator".. jim v linuxu spoustis windowsi aplikace kdyz odstranis linuxovou partition musis opravit i MBR abys spustil ten prvni system a to zapisem do mbr..to je vysvetleno vyse,ale pokud chces nainstalovat jinou distribuci budes formatovat jen tu partition, kterou vyberes...u Tebe asi suse (kterou chces zadas pri instalaci, nejlip to udelej rucne...mas jistotu , nez to nechat na "automatice") nic se jinde nebude instalovat
          • Re: Re: Re: Re: V 13.03.2006 | 18:53
            Anton   Návštevník
            OMYLLLLLLLLLL wine som myslel ako win dows vo WINE XP ..sory za zkomolenie.... vsade kde je wine je to myslene windows/okna/xp-cka :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: V 13.03.2006 | 19:03
              mlp   Návštevník
              pokud tam chces misto suse 9.3 suse10 tak proste spust instalacku , preformatuj tu 9.3, nainstaluj a nech i prepsat pri instalaci mbr a mas to tam
            • Re: Re: Re: Re: Re: V 13.03.2006 | 19:14
              pzad   Návštevník
              http://www.abclinuxu.cz/faq/boot/oprava-zavadece-mbr-windows