kedy uz konecne spravite to faq

Sekcia: Komunita 18.03.2006 | 15:35
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Uz davno tu malo byt to FAQ, napr. o modeme vigor a usb klusoch sa tu opakuju otazky kazdy tyzden. Potom by sa urcite nazbierali aj info ku konkretnemu hw. A aby tam mohli doplnat info aj ludia, cosi ako wikipedia alebo tak nieco dvh
    • Re: kedy uz konecne spravite to faq 15.03.2006 | 18:06
      WlaSaTy   Návštevník
      FAQ by pomohlo, to je pravda. ale vpravo hore je fungujuce vyhladavanie ktore sa moc pri zadavani nepouziva. inac by sa tu neobjavovali tie iste otazky niekolko krat za tyzden.
    • Re: kedy uz konecne spravite to faq 15.03.2006 | 18:51
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Bude to, nebojte sa :). Ale všetko chce čas, keďže celý LinuxOS.sk robíme iba vo voľnom čase. Každá pomoc je, samozrejme, vítaná, ak máte viac času ako my ;).
      • Re: Re: kedy uz konecne spravite to faq 15.03.2006 | 18:57
        m0d0r   Návštevník
        Hmmm viete ak treba pomoct mozno sa niekto najde (nemyslim prave mna) ale treba napisat prosbu (ziadost....) nemyslite ?
        • Re: Re: Re: kedy uz konecne spravite to faq 15.03.2006 | 19:22
          Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
          Jasné, už nejaký čas dokopávam programátora Tomáša, aby urobil web tomu projektu s informáciami, ako sa zapojiť :)))).
          • Re: Re: Re: Re: kedy uz konecne spravite to faq 15.03.2006 | 21:39
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            Stranku najdete na http://www.linuxos.sk/shakal/, v menu je ako Projekt - Shakal.
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: kedy uz konecne spravite to fa 15.03.2006 | 21:59
              WlaSaTy   Návštevník
              :začalo sa písať už aj niečo z e-shopu. bude sa dat zneuzit engine e-shopu aj na inzeraty? povaluje sa mi doma zopar haraburd a je mi ich luto vyhodit. nejaka doska pre slot1 (bx), nejake procesory do toho (350MHz), nejaka skareda krabica aj s at zdrojom, naslo by sa toho aj viacej ako napriklad SCSI harddisky pre vyucbu Raidu vratane jedneho co sa zasekne do pol hodiny ... naslo by sa toho aj viacej ;-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: kedy uz konecne spravite t 15.03.2006 | 22:03
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                no to neviem, musime to este prediskutovat :) btw. nenasli by sa 2 take tie veci na zabratie miesta v SCSI-hotplug? (aby sa mi tam neprasilo).
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kedy uz konecne spravi 15.03.2006 | 22:26
                  WlaSaTy   Návštevník
                  iba passive hotplug, scsi II (50 pin). na scsi III mam len dva disky a rozoberat prolianta koli tomu nebudem. tvari sa ze je funkcny ;-) BTW zhanam usb2scsi db25 (scsi I). povodne sa to vyrabalo na predlzenie zivotnosti ZIP, ale ja mam taky scanner.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kedy uz konecne sp 16.03.2006 | 15:20
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    :iba passive hotplug, scsi II (50 pin). nie je to jedno ci to je pre SCSI I,II,III,IV? format SCSI-hotplug by mal byt rovnaky nie? (btw. ja potrebujem Blank Bay, neviem jak to prelozit do SK :-( ). btw. aj ja to potrebujem do priolianta ;), ked uz sme pri tych proliantoch... nevies jak sa daju znizit otazky toho velkeho ventilatora vzadu? bo huci strasne... kedysi tam boli W2k a ked nic nerobil tak tak nehucal... (ide o Proliant ML370).
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kedy uz konecn 16.03.2006 | 21:46
                      WlaSaTy   Návštevník
                      :nie je to jedno ci to je pre SCSI I,II,III to cislo oznacuje generaciu SCSI. tie zvyknu byt spetne kompatibilne, ale nie vzdy. a redukcie maju neakceptovatelnu cenu ak by sa malo jednat o downgrade. buhaha, proliant ml370. mam ten isty tovar. HP poskytuje aj ovladac na tu helikopotvoru ktora by mala dokonca poskytovat informacie cez snmp, ale neskusal som to. za ten cas co ho vlastnim som ho len oprasil. clovek by neveril ake mastne sadze sa tam usadia. tfuj. inac co sa tyka zaslepovatiek, tak recyklacne stanice ich zvyknu mat dost. staci si objednat. ale toto ma zrovna netrapi, ja mam k nemu aj predne dvierka takze sa mi donho neprasi. a mam k nim dokonca aj klucik ;-) mimochodom na ebay sa vyskytuju disky za ceny 10-15 eur o veknosti okolo 16Gb ktore do toho pasuju. uz dlhsiu dobu nad takym niecim rozmyslam. aspon na stress testy.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kedy uz ko 16.03.2006 | 22:14
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        S tym prachom to som si aj ja vsimol... :-(. Ja tam chcem hodit SATA radic + 2x250GB sata disky... nemam tolko € aby som si mohol dovoli kupit 72GB disky pre SCSI a toto vyde ovela lacnejsie... Inac uz som nasiel na ebay.com.au tie srandy, lenze ma to hacik :-\ jedna ta vecicko stoji $1 a dobierka stoji $15 :-(. Myslis, ze ja tie dvierka nemam? ;) btw. co je snmp? inac nemas tie ovladace? bo zachvilu dojdem o usi... lezi mi to tu pod nohami a vzdy si velmi rozmyslim, ci sa s tym idem hrat abo ne... nestalo sa ti niekede, ze sa ti to o 0:00 pusti same? :D
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kedy u 17.03.2006 | 00:09
                          WlaSaTy   Návštevník
                          no, ak chces SATA, tak ti nikto branit nebude. ale SATA nema HW raid co je pri vykone daneho stroja len poznamka, nie chyba. snmp je simple network managment protocol. pouziva ho napriklad mrtg ;-) inac tie ovladace su volne k stiahnutiu na stranke HP, len ich hladanie je trochu blbee. inac ten hluk je dovod preco to este nepouzivam. zatial som nemal nervy na to aby som instaloval pri tej helikopotvore. a mam to vypojene z eletriky takze sa mi to nezapina. btw, bios nema nastaveny wake up?
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ke 17.03.2006 | 10:52
                            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                            Aj tak pouzivam SW Raid aj na SCSI, bo mi ho gentoo ako HW nechcel zobrat... A zas to az tak nezatazuje CPU :-). Ja sa do BIOSu ani neviem dostat... Inac podla mna to je vcelku uzitocne, ak ti vypadne prud tak sa ti sam zapne (i ked az o pol noci :(. Skusim dnes tie ovladace najst.
                            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 17.03.2006 | 11:10
                              WlaSaTy   Návštevník
                              BTW: ten scsi radic by mal byt podporeny, ale HP montovalo OEM verzie na dosky, a navyse roznych verzii. Mandrake mi to nasiel uplne v pohode, gentoo - na to som nemal zatial nervy s tym hlukom. zatial som rad ze som sa dostal k plnohodnotnej instalacii dualboot (macosx/gentoo + MOL) na mojej hracke.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 18.03.2006 | 11:59
                                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                                aha :-), ja som si nervy nasiel ;) takze Gentoo mi tak pekne bezi s hardned sources :). Lenze to huci jak sproste... :\. Nasiel som nejake drivery, ale tie su pre RH7.2 takze nacpat ich do Gentoo bude asi problem... Link na drivery. Problem je, este ten, ze neviem, ktore drivery potrebujem (dufam, ze ziadne :).
                                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 18.03.2006 | 12:21
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  problem je ze ja som zrovna na tej stranke nic take ako fan nenasiel. keby som si tak spomenul co som vtedy vyhladaval alebo kam som ten ovladac dal ... to hpcko ma snad standardne xxORxxORxx.
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 18.03.2006 | 13:23
                                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                                    YEAAAAAAAAAAAAH!!! :)) uz mi to funguje. Tu je ebuild pre Gentoo: http://www.tuxus.com/app-admin/hpasm/ treba pouzit ten hpasm-7.3.0.58. Pred tym este nainstaluj net-analyzer/net-snmp a http://www.tuxus.com/app-admin/hpasm/files/snmpd.conf hod do /etc/snmp. A potom to uz pojde ako pomasle :). Ide uplne ticho (tak jak moj desktop:).
                                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 18.03.2006 | 15:35
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      D'. ale vzhladom na to ze na procaku je pasivny chladic ktory je ochladzovany helikopotvorou by ma zaujimalo co spravy full rebuild. teda ci to bude fukat ticho a podla potreby alebo to sposobi vrasky pod ocami plnym vykonom ventilatora. ale to sa uz neham prekvapit a az potom o si odzalohujem data. este sa stavit v (censored, nebudeme robit reklamu) a kupit 2 az 3 dds-4 pasky a jednu cistiacu.