instalacia tar v Ubuntu

Sekcia: Konfigurácia 17.03.2006 | 01:51
MK   Návštevník
V akom adresari mám rozbaľovať a inštalovať programy v tar? Keď to robím z domovskeho adresara, tak to konči v ./configure, nevie nájsť niektoré cesty, zdá sa mi, že by som ho mal umiestniť inde. Mám Ubuntu 5.10
    • Re: instalacia tar v Ubuntu 15.03.2006 | 20:15
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      To je jedno kam ho umiestnis.
    • Re: instalacia tar v Ubuntu 15.03.2006 | 20:18
      ---   Návštevník
      mas nainstalovane potrebne baliky na to aby si mohol kompilovat?
      • Re: Re: instalacia tar v Ubuntu 15.03.2006 | 21:12
        sebo   Návštevník
        Dobry den aj ja som skusal Ubuntu ale kompilacia ziadneho balicku nepresla nieto este jadra ake balicky su potrebne aby presla kompilacia ??Myslim priamo pre to ubuntu??
        • Re: Re: Re: instalacia tar v Ubuntu 15.03.2006 | 21:22
          WlaSaTy   Návštevník
          vacsinou gcc a kniznica-devel. je jedno pre aku distribuciu (okrem gentoo, tam je to pochopitelne vsetko od prirody)
          • Re: Re: Re: Re: instalacia tar v Ubuntu 15.03.2006 | 21:34
            sebo   Návštevník
            OK dik skusim potrebuje z ubuntu da prec pppoeconf a skusit tam dat rp-pppoe by mohol fungovat vogor318+stdsl
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia tar v Ubuntu 15.03.2006 | 22:32
              WlaSaTy   Návštevník
              http://ubuntuguide.org/#build-essential ;-) mozno pomoze... ubunutu uz nemam
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia tar v Ubuntu 15.03.2006 | 23:23
                sebo   Návštevník
                Ok dik za ten odkaz priamo tam je aj popis toho balicku rp pppoe
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia tar v Ubuntu 16.03.2006 | 04:23
                sebo   Návštevník
                Da sa nejako to sudo dat do (pi..) a pouzivat ubuntu a Kubuntu normalne ako root alebo normalny uzivatel?? Alebo je to nedelitelna cast tejto "naj" verzie debianu?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia tar v Ubunt 16.03.2006 | 10:32
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ano, sudo je neoddelitelna sucast bezpecnosti unixovych systemov. a da sa dat do (pi..) tak aby sa degradovala bezpecnost na uroven dos, wfw, win95/98, winxp home kde je kazdy root a kde moze kazdy spravit vsetko. vratane zrusenia systemu. uz sa to tu preberalo x-krat.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia tar v U 16.03.2006 | 15:07
                    sebo   Návštevník
                    No podla mna je bezpecnejsie rozdelenie Root a Uzivatel a ne tak ze uzivatel napise sudo bash a je root ale to je moj nazor a uz som si to nasiel ako to dat "prec" Je zaujimave ze mam linux uz dost dlho a mi nechybalo sudo na inych distrach ako ubuntu .. Zato tam nie je mc aj ked sa da doistalovat .Jednoducho zapnut pouzitie sudo tak ako je to v ubuntu je "...." Ale to je len moj nazor
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia tar 16.03.2006 | 17:13
                      vec   Návštevník
                      su nic? sice myslim, ze v ubuntu sa su da pustit len so sudo, aspon tak to bolo v 5.04
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia 16.03.2006 | 21:51
                        WlaSaTy   Návštevník
                        sudo/su nastroje z rovnakeho balika uz po veky vekov. root sa da aktivovat jednoducho. staci mu zmenit heslo a skontrolovat shell. ale v systeme nie je povoleny koli jednej veci. ak sa clovek prilis casto prihlasuje ako root, tak si moze zlikvidovat data. a potom hlada chybu inde ako v sebe a zvaluje to na system.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instal 17.03.2006 | 01:51
                          sebo   Návštevník
                          Je to ako hádať sa či je lepšia “ brunetka alebo blondína “ Jednoducho mi sedí root + užívateľ a práva užívateľom ma dávať Root nie užívateľ sám. Ale ešte raz nechcem sa hádať