Problemy s KUBUNTU

Sekcia: Konfigurácia 16.03.2006 | 21:48
Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
Ahoj, dnes som nainstaloval Kubuntu, kedze Ubuntu sa mi pacilo, ale gnome mi nesedi. Moja radost postupne opadala... 1. zacalo to mrznutim Xka. Hlavne pri odhlasovani resp. vypinanu pc. Nepomaha nic, ani ctrlaltback, crtlaltdel. V logoch som nic nenasiel. To iste robilo pri gnome, ale nie tak casto. 2. Z nicoho nic naraz prestane ist usb mys. Touchpad funguje , mys je mrtva. Uz som to tu na fore skusal riesit, lebo aj to sa dialo aj v gnome. Vtedy uz nedetekuje ani napr. fotak, teda akoby usb porty odisli. Funguje vsetko az po restarte. Nepomaha ani /etc/hotplug/input.rc restart /etc/hotplug/usb.rc restart 3. Pri nastaveniach ($ systemsettings)... po kliknuti na Rezim administratora zadam heslo usera, vezme ho, ale stale su polozky neaktivne. Musim sa prepnut v konzole na roota (sudo -s) a systemsettings spustat v konzole. Bug ci co?? 4. Este doobedu fungoval net, a teraz vecer mi nechce aktivovat eth0. Mam tam dve rozhrania.. eth0 a wlan0. Wifi vyzera ze ide, cez ndiswrapper, ale cez kabel mi to eth0 nechce aktivovat. V nastaveniach siete kliknem na Aktivovat, pise sekundu ze aktivovane a potom zas Neaktivne. Samozrejme net nejde. Neviem ci by to malo pomoct, ale skusal som neuspesne aj ifconfig eth0 up. 5. System si naraz len tak zmrzne. Uplne mrtvy. Netusim preco, logy pripajam tu. 6. Neide apache. Sluzba je spustena. Teda on ide, zobrazi htmlka aj vo /var/www, ak v public_html, akurat nejdu php skripty. Mozno je chyba len v tom ze som nieco nenastavil, ale neviem co. Je vobec potrebne este nieco nastavovat aby slo php? Este to aj tak nie je vsetko co ma stve, ale toto je gro. Ak viete s niecim pomoct, bude, va, velmi vdacny.
    • Re: Problemy s KUBUNTU 16.03.2006 | 01:25
      WlaSaTy   Návštevník
      1) su nainstalovane ovladace na graficku kartu a v pripade potreby vypnuty framebuffer? tato chyba sa prejavovala aj pri nvidiach aj pri atinach ak bol nainstalovany ovladac ktory vyzadoval mat vypnuty framebuffer. 2) ta mys je funkcna? 4) ta sietova karta je funkcna? siet skutocne ide? 5) toto sa deje ak ma clovek problem s RAM (skusal si memtest v plnom teste po dobu niekolkych hodin?) alebo ak ma slaby zdroj alebo ak ma pretaktovanu zostavu alebo ak sa mu nestiha chladit pocitac alebo ak mu uz definitivne odchadza hardware alebo ma nekonzistentne data na disku. 6) je nainstalovane php a je aj aktivne v konfiguracii pre apache?
      • Re: Re: Problemy s KUBUNTU 16.03.2006 | 01:33
        Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
        1. ovladace su naistalovane. najprv tie z ubuntu, nesli. potom som dal proprietary z ati... vsetko uz slo. ale teraz sem tam zmrzne. AKO VYPNEM FRAMEBUFFER ? 2. ta mys je dokonale funkcna. vsade funguje, pod kazdym lin aj win. iba po case zblbne v (k)ubuntu 4. sietova karta plne funkcna. sak teraz som cez nu pripojeny, i ked vo win. V Kubuntu este dnes sla. 5. ako mam zaktivnit php v apachi?
        • Re: Re: Re: Problemy s KUBUNTU 16.03.2006 | 01:50
          WlaSaTy   Návštevník
          1) v zavadzaci systemu vyhodis parameter vga. bol ten pocitac testovany? nebol pretaktovany? ... btw podobne sa mi tvaril kedysi moj stroj. bol spolahlivy pokial som nepouzil akcelerovane ovladace od vyrobcu. a ak som to nastavil korektne, tak potom zacal znova fungovat korektne. holt, chyba vyrobcu.
          • Re: Re: Re: Re: Problemy s KUBUNTU 16.03.2006 | 12:55
            Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
            1. myslis v grub? vga tam ani nemam title Ubuntu, kernel 2.6.12-9-386 root (hd0,7) kernel /boot/vmlinuz-2.6.12-9-386 root=/dev/hda8 ro quiet initrd /boot/initrd.img-2.6.12-9-386 savedefault boot Ten pocitac (notebook) je novy, je spolahlivy. No momentalne mam aj ja akcelerovane ovladace od vyrobcu. Tym korektnym nastavenim si myslel iba to ze vyhodim vga? (ktore tam sice nemam :) ), alebo este nieco ine? Nic nie je preaktovane, chladi v poho (po 20 hodinach procesoru na 100 percent pri vypoctoch) sa tepolota zvysi z 51 na 54 st.C. Ramka je dobra
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problemy s KUBUNTU 16.03.2006 | 13:07
              Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
              a zaujimave ze net uz ide. som z /etc/network/interfaces povyhadzoval wlan0. len teraz mi nejde wifi :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problemy s KUBUNTU 16.03.2006 | 15:59
                Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
                3. ... je to vraj chyba KDE, vraj po update na 3.5 to prestane. 6. php ide, chybal php modul. my fault. este keby sa doriesila ta mys a fglrx
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problemy s KUBUNTU 16.03.2006 | 17:07
                  vec   Návštevník
                  v logu Xiek je toto: (WW) fglrx(0): Kernel Module version does *not* match driver. (EE) fglrx(0): incompatible kernel module detected - HW accelerated OpenGL will not work (WW) fglrx(0): *********************************************** (WW) fglrx(0): * DRI initialization failed! * (WW) fglrx(0): * (maybe driver kernel module missing or bad) * (WW) fglrx(0): * 2D acceleraton available (MMIO) * (WW) fglrx(0): * no 3D acceleration available * (WW) fglrx(0): ********************************************* * cize ti nefunguju drivery
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problemy s KUBUNTU 16.03.2006 | 21:48
                    WlaSaTy   Návštevník
                    a mali by ked sa biju s frame bufferom? Mar 15 23:16:12 localhost kernel: [4294672.725000] vga16fb: initializing Mar 15 23:16:12 localhost kernel: [4294672.725000] vga16fb: mapped to 0xc00a0000 Mar 15 23:16:12 localhost kernel: [4294672.829000] Console: switching to colour frame buffer device 80x30 Mar 15 23:16:12 localhost kernel: [4294672.829000] fb0: VGA16 VGA frame buffer device