GPRS

Sekcia: Ostatné 22.04.2005 | 17:56
romo33   Návštevník
mam T610 pripojenu cez BT na SUSE 9.2,nevie te ako to rozchodit na net .som zaciatocnik a nemozem spustit vytacane spojenie dakujem
    • Re: GPRS 20.04.2005 | 23:08
      mts150   Návštevník
      Neviem, co pouzivas, ale skus www.easyconnect.linuxuser.hu Myslim, ze program ma instalacku, takze by to nemal byt problem rozchodit ani pre zaciatocnika.
    • Re: GPRS 22.04.2005 | 10:21
      pista   Návštevník
      skus nabootovat knoppixa 3.6 (vysiel v PC Revue) a po nastartovani KDE nakonfigurovat modem a GPRS. Fungovalo mi to s Motorolou. (pre Etel fungoval INIT string: AT+CGDCONT=1, "IP", "internet")
    • Re: GPRS 22.04.2005 | 17:56
      m   Návštevník
      nepoznam suse a vela inych distribucii, ale treba zistit, ci ti funguje usbckovy bt, sluzi na to program \"hciconfig\" napriklad na zapnutie sluzi nieco ak \"hciconfig hci0 up\", potom ci je vytvorene zariadenie nieco ako /dev/rfcomm0 co sa robi prikazom \"rfcomm bind rfcomm0\" kde pod rfcomm0 je v prislusnom konfig subore schovana adresa mobilu, nieco ako je aj mac adresa v sietach ethernet, ta adresa mobilu sa da zistit \"hcitool scan\", distruibucia ako suse ale urcit e po zasunuti bt do usb to zapne automaticky pokial su na to moduly, prislusne balicky a nejaka autodetekcia takze najlepsie vyskusat tieto prikazy a nieco k nim vygooglovat o a zistit kde su prislusne konfiguraky a ak pojde mobil pingnut, sluzi na to specialny pingovaci program \"l2ping\" tak potom uz len nastavit mobil a nastavit v linuxe udaje potrebne pre vytacane spojenie, dobry program na dialup a mobilne spojenia je \"wvdial\" a ma konfigurak v /etc/wvdial.conf, najlepsie je pouzit takyto jednoduchy dialer, lebo ak je to nejaky graficky tak clovek presne nevie co to robi a nic sa na tom nenauci