Postfix

Sekcia: Konfigurácia 17.03.2006 | 17:19
Avatar DM Fedora Core 1-4  Používateľ
Zdravím všechny. Mám jeden dotaz. Nevíte jak udělat abych mohl přijímat maily pro dvě domény? Anebo jaká je přesná syntaxe pro nastavení proměnné $mydomain?
    • Re: Postfix 17.03.2006 | 12:47
      Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
      mydestination = $myhostname, $mydomain, mail.$mydomain, localhost doménové adresy, ktoré Postfix považuje za lokálne a pre ktoré prijíma poštu. Ak nesprávne nastavíte túto premennú, Váš mailový server nebude prijímať poštu. jednodychy, prehladny, a slovensky manual najdes na: http://deja-vix.sk/sysadmin/postfix.html
      • Re: Re: Postfix 17.03.2006 | 13:47
        DM   Návštevník
        To uz jsem si precetl, ale neni mi jasne jak nastavit prijem mailu pro dve domeny. Da se napsat do promene mydomain = neco.cz, necojinyho.cz?
        • Re: Re: Re: Postfix 17.03.2006 | 14:06
          Avatar fedora FeoraCore/OpenSuSe  Používateľ
          v tom nie som isty, ci sa da priamo do mydomain zadat 2 hodnoty, ale ked do mydestination zadas nie $mydomain ale neco.cz, necojinyho.cz----tak by mal prijimat posty pre tieto domeny....vyskusaj...pripadne vyskusaj zadat tie 2domeny do mydomain....
          • Re: Re: Re: Re: Postfix 17.03.2006 | 17:19
            DM   Návštevník
            Vyzkousel jsem nasledujici: do mydestination jsem zadal dalsi promenou kterou jsem nazval $mydomain1 a na dalsim radku v main.cf jsem nadefinoval mydomain1=necojinyho.cz a zacalo to fungovat. Nicmene s myslim ze kdybych rovnou do mydestination pripsal na konec radku necojinyho.cz tak to bude chodit taky. Diky moc za rady. Neni nad to kdyz si muzu postupy konzultovat s nekym kdo tomu rozumi. Kez by toto forum takto fungovalo vzdy.