Prehrievanie procesoru

Sekcia: Hardware a Drivery 28.03.2006 | 23:30
klayman   Návštevník
Zdravim, mam problem s tym ze sa mi prehrieva comp. Hardwarovu zalezitost som vylucil, lebo pod XP je to OK. Pod Win drzi teplotu tak okolo 46 stupnov a pod Linuxom ma teplotu 55 stupnov a ventilator dre jak blazon. Jedna sa Mandrivu 2005 a comp:Acer Aspire 3002 Sempron 2800+ a chipset SIS M760GX. Niekde som uz o podobnom probleme cital, ale riesenie malo nieco spolocne s kompilaciou jadra, ale ja ako zaciatocnik, ktory sedi pri Lin 3 tyzdne aj so stahovanim z netu, nemam ani sajnu jak to bezpecne urobit. Za nejake pokusy pomoct vopred dakujem...
    • Re: Prehrievanie procesoru 17.03.2006 | 15:42
      luzr   Návštevník
      Tak ked si zaciatocnik a nehces kompilovat jadro tak skus ine distro.. napr. suse
    • Re: Prehrievanie procesoru 17.03.2006 | 16:14
      Avatar mkub Debian stable  Používateľ
      A ked sa ti nechce platit za suse niekolko tisic korun, skus OpenSUSE, jeho cena je tak do 200,-. Objednas si ho cez www.linuxos.sk
      • Re: Re: Prehrievanie procesoru 17.03.2006 | 16:18
        Kanotixak   Návštevník
        Skus mu dat nejake lahsie distro ,napr. Kanotix.
        • Re: Re: Re: Prehrievanie procesoru 17.03.2006 | 18:59
          klayman   Návštevník
          Lahsie distro?? Zaujimave... :-D Ked ten pocitac nezadre taky paskvil jak Win, tak snad Linuxu sa to nepodari. :-D Asi skusim to SUSE, mozno to bude lepsie...
          • Re: Re: Re: Re: Prehrievanie procesoru 28.03.2006 | 22:16
            klayman   Návštevník
            Skusil som SuSe a tu pre zmenu nejak nejde rozchodit sietovku...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Prehrievanie procesoru 28.03.2006 | 22:19
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              a co to mas za exoticku sietovku? alebo nevies rozchodit nastavenei sietovky? myslim, ze cez YaST ide (takmer) vsetko rozbehat.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prehrievanie procesoru 28.03.2006 | 23:30
                klayman   Návštevník
                Ja neviem, ja som to nastavil ale nejak to nejde. Dal som do fora aj vypis zo shellu. Je to pod "Nastavenie internetu v SUSE 10.0".