pripojenie do UBUNTU

Sekcia: Konfigurácia 13.04.2006 | 17:32
Amat   Návštevník
Prosim vas pani, ako (cez co) sa nastavuje pripojenie do internetu v Kubuntu?
    • pripojenie do UBUNTU 19.03.2006 | 14:56
      Amat   Návštevník
      externy modem
      • Re: pripojenie do UBUNTU 19.03.2006 | 14:58
        f0f0   Návštevník
        ak mas dialup tak pod kde si nainstaluj kppp
    • Re: pripojenie do UBUNTU 19.03.2006 | 20:15
      Week   Návštevník
      skus wvdial zapni modem pripojeny ku kompiku a v konsole zadaj sudo wvdialconf /etc/wvdial.conf to by malo vyplut komfiguracny subor ktory neskor otvoris a zadas tam prihlasovacie meno a heslo. Ak mas nahodou Microcom Pocket je tam dobre pridat este InitX=X3 aby necakal na oznamovaci ton (namiesto X daj cislo v poradi). ak ma provider metodu overovanie PAP zislo by sa toto pripojenie nastavit aj prikazom : sudo pppconfig kde postupujes podla pokynov a meno pripojenia nechaj ako "provider" to sa potom nacita ako defaultne... Ak sa chces pripojit staci zadat len sudo wvdial resp. ak chces aby sa mohli pripajat vsetci uzivatelia pomocou wvdial staci nastavit pristupove prava suboru /etc/wvdial.conf (aspon dufam :> ) a potom by malo teoreticky stacit ak zadas wvdial **************** www.kubuntu.sk ***************
      • Re: Re: pripojenie do UBUNTU 13.04.2006 | 17:32
        matt   Návštevník
        chcel by som poprosit o pomoc. uz som zazil vsetko mozne ale odpaja sa mi net po 2 - dvoch minutach. nikde som nenasiel v nastaveni, ze by bola akasi chyba. week ak vies poradit budem povdacny. inak ja som na gnome, kde nepouzivam, takze tymto smerom by som nechcel ist. dakujem
    • Re: pripojenie do UBUNTU 19.03.2006 | 21:54
      boby   Návštevník
      nie nahodou usb?