kernel a GRUB

Sekcia: Konfigurácia 26.03.2006 | 21:55
Avatar RemuS Ubuntu 5.10  Používateľ
Mam dualboot Ubuntu 5.10. a WinXP. Po instalacii Ubuntusa mi ponukla moznost stiahnut novy kernel. Tak sa mi uspesne stiahol a zaviedol (alebo nieco take). Teraz vzdy ked startujem comp tak mi GRUB ponukne moznost nastartovat zo stareho jadra alebo z toho noveho, alebo WinXP. Samozrejme, ze xcem nastartovat z noveho a stare by som xcel z tych moznosti zmazat. Ako na to? Stci vymazat zaznam v nejakom konfiguracnom subore GRUBu (v akom?), alebo musim nejako zmazat ten stary kernel. Kolko MB zabera priblizne kernel? Mozem ten stary vymazat? Nemam v tom jasno, takze keby sa niekto nudil, tak by mi mohol nieco rozumne odpovedat. Diky.
    • Re: kernel a GRUB 21.03.2006 | 00:31
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      do volby default v konfig. subore grubu prirad poradove cislo noveho kernelu (cisluje sa od 0). ak chces aby sa stare jadro nezobrazovalo vo volbe grubu, tak zmaz zaznam stareho jadra v konfig. subre. kernel so zo systemu zmazes tak (je to neciste, tu vynimocne nepouzivam apt), ze kernel zmazem z /boot (vmlinuz-x-y) a zmazem adresar /lib/modules/2.x.y
      • Re: Re: kernel a GRUB 21.03.2006 | 12:12
        Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
        odinstaluj starej balicek s kernelem. Todle me rozciluje, furt mi cpe nejaky updaty kernelu (mam nainstalovanou vychozi verzi, kdyby se neco stalo s mym kernelem) a porad otravuje s updatama, s tim ze pak mam restartovat a nejvic me sere, kdyz mi zasahuje do konfigurace grubu.
        -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: kernel a GRUB 26.03.2006 | 17:34
      rooter   Návštevník
      grub ma konfiguracny subor v /boot/grub/menu.1st najdi tieto parametre: default 1 --znamena ktory system bude standardne spusteny po zapnuti compu timeout 20 --casovy limit po ktorom sa zapne defaultny system
      • Re: Re: kernel a GRUB 26.03.2006 | 21:55
        azurIt   Návštevník
        nie 'menu.1st' ale 'menu.lst'