dial up pripojenie KUBUNTU

Sekcia: Konfigurácia 21.03.2006 | 22:34
amat   Návštevník
Pani, snazim sa nastavit pripojenie dial up (modemom DeskPort 56K Voice) do KUBUNTU Vyhadzuje mi tieto hlasenia: The pppd deamon died unexpectedly! Exit status 1 See ´man pppd´for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on localhost pppd[6699]: The remote system is required to authenticate itself localhost pppd[6699]: but I couldn't find any suitable secret (password) for it to use to do so. localhost pppd[6699]: (None of the available passwords would let it use an IP address.) Co mam robit? Neviem pre co mi to nejde! Dakujem
    • dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 00:13
      amat   Návštevník
      modem je externy, snazim sa cez kppp pri spusteni kppp vyhodi okno s hlasenim: /etc/resolv.conf is missing or can´t be read! Ask your system administrator to creat this file (can be empty) with appropriate read and write permissions
      • Re: dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 00:34
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        mas nastavene prihlasovacie meno a heslo co ti dal provider? k resolv.conf: ako root zadaj touch /etc/resolv.conf
        • Re: Re: dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 17:14
          amat   Návštevník
          Ano, mam udaje od providera Pri Mandrive som si vystacil a podarilo sa mi to pekne ponastavovat a spustit, ale v Kubuntu mi to akosi nejde. Vyskusam to co mi bolo doporucene
        • Re: Re: dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 17:35
          amat   Návštevník
          takze co mi doporucujete? ten resolv.conf mam prazdny. ma tam byt nieco napisane? co mam robit?
    • Re: dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 17:35
      ---   Návštevník
      chyba je niekde inde najdi subor /etc/ppp/peers/kppp-options obsah tohoto suboru ma byt: noauth ( zmaz tu mriezku na zaciatku) tiez som dlho hladal kym som zistil preco sa cez kppp neda pripojit
      • Re: Re: dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 18:01
        amat   Návštevník
        prosim ta, ako zmazem tu mriezku, resp. v com musim otvorit ten subor aby som mohol ho prepisat (vymazat mriezku) a ulozit. dakujem. P.s. skus to mi vysvetlit krok po kroku, som v tom zaciatocnik. Este raz dik
        • Re: Re: Re: dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 18:53
          ---   Návštevník
          neviem ci ti poradim ale skus: stlac alt+F2 , otvori sa spustac a zadaj tam sudo kedit /etc/ppp/peers/kppp-options mal by sa otvorit kedit...
        • Re: Re: Re: dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 18:53
          ---   Návštevník
          neviem ci ti poradim ale skus: stlac alt+F2 , otvori sa spustac a zadaj tam sudo kedit /etc/ppp/peers/kppp-options mal by sa otvorit kedit s tymto suborom...
          • Re: Re: Re: Re: dial up pripojenie KUBUNTU 21.03.2006 | 22:34
            amat   Návštevník
            zadanim toho prikazu do spustaca sa mi nic nespustilo, ziadna odozva ako keby som kedit vobec nemal da sa nejako ku keditu prist "rucne" bez skratky?