Fedora 5 - problemy

Sekcia: Ostatné 02.05.2006 | 00:09
Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
Chcel som skusit nainstalovat Fedoru 5, no pri spustani grafickeho instalatora sa obraz uplne rozsype ... namiesto kurzora mam napriklad biely obdlznik 2x2cm. Skusal som niektore parametre jadra, nepomohli. Tak som naistaloval v grafickom rezime. Chcel som nainstalovat proprietarnne ovladace od ati, no vypisalo mi asi toto: Detected configuration: Architecture: i686 (32-bit) X Server: Xorg 7.0.0 Detected version of X does not have a matching 'x700' directory You may override the detected version using the following syntax: X_VERSION= ./ati-driver-installer--.run [--install] The following values may be used for : x410 XFree86 4.1.x x420 XFree86 4.2.x x430 XFree86 4.3.x x680 X.Org 6.8.x x690 X.Org 6.9.x Removing temporary directory: fglrx-install Myslim ze este nie su ovladace na xorg 7.0 od ati. Za som pouzil teda x690, no teraz mi uz Xko nenabehne ani pri driveri vesa. Ked taha gnome, zastane to pri LOADING WINDOW MANAGER. Grafika je ati radeon xpress 200m, notebook asus. Je nejaka sanca ze rozbeham fedoru s mojou grafikou?
    • Re: Fedora 5 - problemy 23.03.2006 | 16:00
      Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
      inac vo fc4 to slo v poho, aj 3d
      • Re: Re: Fedora 5 - problemy 24.03.2006 | 13:16
        misho   Návštevník
        pockaj kym sa fc5 viac rozsiri :), mozno ti potom pomozu :)
        • Re: Re: Re: Fedora 5 - problemy 24.03.2006 | 13:26
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ja by som skor povedal, pockaj kym ATi vyda nove ovladace...
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Fedora 5 - problemy 01.05.2006 | 22:37
      luser   Návštevník
      a ja ti zase hovorim ze to neni je problem: spust update nahod livna repository do yum-a (instalacia jedneho rpm) a potom k verzii svojho jadra nainstaluj xorg-drv-fglrx resp. kmod-fglrx ! ... idem bez problemov ... aha nie tak celkom bije sa to so SELinux ze vraj takze to by som asi prv vypol (vlastna skusenost na FC5)
      • Re: Re: Fedora 5 - problemy 02.05.2006 | 00:09
        petulik   Návštevník
        no si myslis ze som neskusal s livnou? skusal som viackrat, aj updatoval jadro. no ked to stiahnem a nainstalujem fglrx z livny, a ked spustim Xko, stane sa taka cudna vec, ze zrazu zmrzne komp a postupne sa zacne zjasnovat obrazovka od ciernej az po sivu, a pokracuje to, pricom sa objavia tiez take cudne kruhy. Kym sa to zjasnuje, tak rychlo vypnem komp, pretoze sa fakt o notebook bojim, ze keby to zjasnovanie by posahalo lcd display. neviem, ale pre istotu to vtedy vypnem. vyzera to fakt divne. ale kazdopadne vdaka za radu.