ako odobrat modul z jadra?

Sekcia: Ostatné 28.03.2006 | 16:08
Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
Hmm ... otazka je uz v nazve. Nahodil som modul fglrx do jadra kvoli 3d akceleracii v kubuntu s grafikou ati xpress 200m, no teraz mi mrzne Xko pri odhlasovani. Akym prikazom ho mam odtial vyhodit?? Vdaka
    • Re: ako odobrat modul z jadra? 23.03.2006 | 16:30
      m0d0r   Návštevník
      odinstalujes fglrx ?????????? alebo zmazes proste ten modul ?
      • Re: Re: ako odobrat modul z jadra? 23.03.2006 | 16:32
        Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
        no potrebujem iba odstranit z jadra modul. odinstalovavat nebudem, lebo potrebujem mat driver fglrx, aby mi slo aspon Xko v 2D
        • Re: Re: Re: ako odobrat modul z jadra? 23.03.2006 | 17:05
          meno   Návštevník
          modprobe -r modul; viac v man modprobe :-P
          • Re: Re: Re: Re: ako odobrat modul z jadra? 23.03.2006 | 21:14
            Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
            rmmod
            So let it be written, so let it be done....
        • Re: Re: Re: ako odobrat modul z jadra? 23.03.2006 | 17:17
          m0d0r   Návštevník
          co ????? a xka ti predtym nesli nez si mal naistalovany fglrx ??????
          • Re: Re: Re: Re: ako odobrat modul z jadra? 24.03.2006 | 13:27
            petulik   Návštevník
            nie nesli. Ked naistalujes Kubuntu a zmenis v xorgu driver z ati alebo radeon (ktore samozrejme na relativne novej ati mobility radeon xpress 200m nejdu) na fglrx, tak taky driver ani nepozna, preto ti vypise unknown driver a X nepusti. Ked som pouzil VESU, tak to slo, ale nerozchodis sirokouhle rozlisenie 1280x800. Teda som nainstaloval prop. ati drivere ale v logu pri instalacii ti vypise ze nebol zavedeny modul fglrx do jadra. Teda rozlisenie ti pojde, lebo uz xorg bude poznat driver fglrx :), ale nerozchodis 3D kvoli tomu modulu. Horko tazko sa mi teda ho podarilo skompilovat a nahodit do jadra. 3D uz ide, ale pri odhlasovani mrzne Xko a cely komp. Ten problem ma vela ludi podla ohlasov na googli. Zatial som to riesil tym ze som skusil no konfiguraku KDM pridat TerminateServer=on (parkat som skusal odhlasovat, zatial to funguje). No pokial nebude ani to, radsej odoberiem ten modul a nebudem mat 3D ako pri kazdom tretom odhlasovani/vypinani pc tvrdo resetovat nb.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako odobrat modul z jadra? 24.03.2006 | 14:12
              m0d0r   Návštevník
              blbutnu sak mas napisane OpenSuse ;D ale to je vlastne jedno ;D
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako odobrat modul z jadra? 28.03.2006 | 16:08
                Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
                uz nie ;D