instalacia ubuntu

Sekcia: Konfigurácia 29.03.2006 | 18:43
repy   Návštevník
Rozhodol som sa vyskusat Linux. Pred par dnami mi doslo originalne CD linux ubuntu 5.1. Dnes som sa to pokusal nahodit ale vo faze "Rozpoznat a pripojit CD-ROM" mi napisalo toto: "Vase instalacne CD-ROM sa nepodarilo pripojit. Ak je to kvoli tomu, ze CD ROM nebolo v mechanike, mozete to skusit znovu." Samozrejme dalsi pokus je neuspesny. Skusal som aj druhu mechaniku, ale stale nic. Je to zvlastne lebo najprv to z toho CD nabootovalo, a potom nic :/ CD som skusal aj instalacne aj live, obe original lisovane, ale stale nic... Dnes mi pisal aj kamos ze jemu robi to iste. Doslo mi 5 identickych sad (vraj, aby som to rozdal znamym :)) Skusal som asi 3, no ani jedna nejde. Nevie s tym niekto poradit? Moja zostava: P4 HT 3GHz , 512MB RAM dual channel, VGA ATI radeon 9600, 2 fyzicke HDD 80 a 120 GB, 80 GB rozdeleny na 60 (win) a 20 (pre linux)... mechaniky DVDRW: TSST TS-H552B, DVDR: TEAC DV-516V
    • Re: instalacia ubuntu 25.03.2006 | 15:12
      Avatar F0F0 Ubuntu 6.10 amd64, Debian  Používateľ
      pocul som kritiku na lisovane CD, ze to vela ludom nefunguje, ale ja s tym nemam zle skusenosti... skus si to stiahnut a mapalit... prip. ak si z BA ozvi sa cez icq...
      • Re: Re: instalacia ubuntu 25.03.2006 | 15:33
        repy   Návštevník
        som z tn, ale dik za reakciu, skusim to v skole stiahnut lebo doma by mi to dlho trvalo s dial-up :)
    • Re: instalacia ubuntu 25.03.2006 | 20:23
      WlaSaTy   Návštevník
      :Skusal som aj druhu mechaniku, ale stale nic. s tymto maju instalacne CD obcas problemy (nevedia sa rozhodnut ktoru z nich pouzit). skus pocas instalacie jednu mechaniku odpojit. potom by to malo byt bezproblemove ;-) btw: ufam ze neodpojis standardnu atapi a nenehas tam sata mechaniku. instalacia z atapi mechaniky je bezproblemova. ale sata, to som neskusal.
      • Re: Re: instalacia ubuntu 25.03.2006 | 22:04
        repy   Návštevník
        no ja som skusal obidve vypnut v biose (to by malo stacit nie?) , bednu mam zaplombovanu... ale neslo to ani tak
        • Re: Re: Re: instalacia ubuntu 25.03.2006 | 22:21
          f0f0   Návštevník
          pokial mas doma dial-up, tak by som ubuntu moc neskusal, pretoze takmer vsetko sa potom instaluje z netu... :(
        • Re: Re: Re: instalacia ubuntu 25.03.2006 | 22:46
          WlaSaTy   Návštevník
          nie, zvycajne nestaci zakazat mechaniku v biose. ak to zakazes, tak to bios jednoducho neinicializuje, ale linux to dokaze nainicializovat aj sam. ak nemozes otvorit kysnu, tak skus inu distribuciu. holt, chybicka sa obcas vyskytne.
          • Re: Re: Re: Re: instalacia ubuntu 26.03.2006 | 13:37
            repy   Návštevník
            no otvoril som bednu, bo aj tak uz ta plomba bola narusena, skusil som odpojit obe mechaniky ale aj tak nic... divne
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia ubuntu 26.03.2006 | 14:44
              WlaSaTy   Návštevník
              co nic. ta ista chyba? ina chyba? ak si odpojil obe mechaniky naraz tak to nestartovalo z cdrom?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia ubuntu 26.03.2006 | 19:50
                repy   Návštevník
                -ak si odpojil obe mechaniky naraz tak to nestartovalo z cdrom? samozrejme som neodpojil obe mechaniky naraz, ale najprv prvu, potom som ju zapojil, a odpojil druhu Ano, stale ta ista chyba, nic nove :-/
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia ubuntu 26.03.2006 | 19:55
                  WlaSaTy   Návštevník
                  a nehal si odpojenu jednu z mechanik pocas instalacie? nemas tam nahodou sata mechaniky?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia ubuntu 26.03.2006 | 21:48
                    repy   Návštevník
                    nie, nemam sata mechaniky ano, pocas instalacie som mechaniku nechal odpojenu
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia ubu 29.03.2006 | 18:43
                      repy   Návštevník
                      dnes som skusal aj instalaciu s ISO obrazom stiahnutym z ubuntu.cz, a robi to to iste :-/