monitor problem

Sekcia: Hardware a Drivery 25.03.2006 | 22:35
Avatar m.rangerx fedora core V  Používateľ
som linuxovy begginer takze na mna moc nekricte :), mam fedoru 5 a grafiku nvidia gforce 5700, a monitor lcd yakumo 17" xp, no problem je mozno aj v tom ze na moj monitor asi jednoducho neextuje drivery na linux, ale neda sa mi zmenit frekvencia obnovovania, mam tam len 60 nist ine sa dat neda. neviete co s tym?
    • Re: monitor problem 25.03.2006 | 20:06
      meno   Návštevník
      drivre na monitor nepotrebujes, ale aj tak som nepochopil tvoju otazku. neviem ci chces mat obnovovaciu frequenciu viac ako 60, bo to sa mi zda pri lcd monitoroch blbost, lcd monitory by prave mali mat tych 60, to je bohato postacujuce. alebo ze ci chces mat 60 a mas viac? alebo ti ide o rozlisenie obrazovky? to hoci nepises ale to by bolo zmysluplne...
      • Re: Re: monitor problem 25.03.2006 | 20:28
        Avatar m.rangerx fedora core V  Používateľ
        rozlisenie mam ok, to som zmenil, ale lcd co mam vie 75 hz, a ten obraz je akoby viac ostry nie doslova, lae je to krajsie, tak chcem to. takze chcem zmenit ten interval obnovovania
        • Re: Re: Re: monitor problem 25.03.2006 | 20:54
          WlaSaTy   Návštevník
          skus si nastavit jeho prirodzene rozlisenie. potom budes mat ostry obraz.
      • Re: Re: monitor problem 25.03.2006 | 20:47
        WlaSaTy   Návštevník
        tak tak. ovladac na monitor je vymysel microsoftu a v skutocnosti sa jedna len o .inf subor s popisom grafickych modov a rozsahu frekvencii. tie sa v OS z rodiny Unixu definuju v konfiguraku pre graficke rozhranie (fb/svga/xwindows/...). obcas k tomu pribalia nejake kniznice ktore umoznia otocit plochu na monitore, predsa le 4x3 je citatelnejsie pre dokumenty ak sa da monitor otocit. ale toto je riesene zasa pre xwindows v tom istom konfiguraku ;-) inac, LCDcka sa tvaria ze bezia na 60Hz, ale ich technologia nie je zalozena na blikani luca elektronov takze jeho nastavenie je skutocne bezpredmetne. ak funguje, niet sa coho obavat. jedine co mozem odporucit je, zapojit ho do DVI a vyuzivat jeho prirodzene rozlisenie uvedene v jeho rodnom liste. obraz bude kvalitnejsi ;-) a hlavne podla moznosti pouzit kvalitne kable ...
        • Re: Re: Re: monitor problem 25.03.2006 | 21:47
          JA   Návštevník
          Ja mam podobny problem s fedorou. Mam GeForce 6600 GT a lcd monitor a ked maju nabehnut xska tak mi proste vyhodi na monitor OUT OF RANGE. Poradte dakto ako to spravit. Dik
          • Re: Re: Re: Re: monitor problem 25.03.2006 | 22:35
            WlaSaTy   Návštevník
            nastav si horizontalnu frekvenciu a vertikalny refresh na hodnoty uvadzane vyrobcom monitoru. Ako? prebera sa to tu niekolko krat za tyzden. vpravo hore je vyhladavanie.