fedora core 5 problem pri bootvani z instalacneho

Sekcia: Ostatné 25.03.2006 | 23:58
Jano   Návštevník
Dobry den. Stiahol som si instalacne cd Fedora core 5 (iso image). Mam notebook Aer TravelMate 2350. Pri bootovnai z prveho cd sa mi vypise: "Unknown keyword in config file", ak dam enter vypise:" Could not find kernel: linux". Na inom pocitaci ide nabootovat z tohto cd. Skusal som uz aj napalenene boot.iso a takisto napalene DVD. Na notebooku mam aktualne nainstalovanu Fedora core 4, pri ktorej neboli ziadne problemy. Dakeujem
    • Re: fedora core 5 problem pri bootvani z instalacn 25.03.2006 | 22:43
      WlaSaTy   Návštevník
      kedy si posledne tu mechaniku cistil? ako je stara? cestujes casto s tym notebookom a zabudas v mechanike cdcka? bootuje v tej mechanike ine medium? na akej rychlosti boli tie media palene? bud je mechanika spinava, alebo uz jednoducho nevie na prvy krat precitat dane medium. mozno to staci vycistit, mozno by bolo vhodne vypalit prve medium na znackove medium a na podporovanej rychlosti (ktora je odporucana na obale media) alebo bude treba docasne zohnat inu mechaniku. holt, instalacia vyzaduje minimalne pocas bootu aby sa sektory na mediu nacitali okamzite a na prvy krat.
      • Re: Re: fedora core 5 problem pri bootvani z insta 25.03.2006 | 23:46
        Jano   Návštevník
        Notebook ma asi pol roka. Mechaniku som necistil. V pohode je schopna nacitat cdcka akekolvek aj dvdcka. Tiez bootuje napriklad ine distribucie. Fedoru som napaloval na imation, memorex aj na giga master a rychlostami 4X a aj 8x.
        • Re: Re: Re: fedora core 5 problem pri bootvani z i 25.03.2006 | 23:58
          WlaSaTy   Návštevník
          tak ma napadlo, nedalo by sa to aj bez bootovania z instalacneho media? http://www.brandonhutchinson.com/Upgrading_Red_Hat_Linux_with_yum.html