Ako mountnut USB?

Sekcia: Hardware a Drivery 01.04.2006 | 00:16
JA   Návštevník
Potreboval by som pomoc. Neviem ako mam v debiane mountnut USB kluc. Potrebujem to v konzole pretoze mi nejxu xska a z usb kluca potrebujem naistalovat ovladace na grafiku. Dik za pomoc
    • Re: Ako mountnut USB? 31.03.2006 | 23:37
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      A co presne na tom ti nejde? Co si skusal/spravil a nefunguje?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: Ako mountnut USB? 31.03.2006 | 23:56
        JA   Návštevník
        No ked ho strcim do USBcka tak ani nezablika. Proste akoby ho ani nepripojilo.
        • Re: Re: Re: Ako mountnut USB? 01.04.2006 | 00:04
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          Ak nemas modul, tak ti to nepojde. modprobe usb_storage ti natiahne modul pre usb pamatove zariadenia. potom ho mozes mountnut prikazom mount -t ntfs /dev/sda /mnt za to /dev/sda nerucim, moze to byt inak. Ved prekuc forum, podobne veci sa tu preberaju stale. A cdcka/dvdcka a diskety ti mountuje automaticky?
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Re: Re: Re: Ako mountnut USB? 01.04.2006 | 00:09
            JA   Návštevník
            Ani tie mi nemountne. No ja som v Linuxe zaciatocnik. Ale ked sa v MC chcem pozriet na cd alebo dvd nic mi nezobrazi.
          • Re: Re: Re: Re: Ako mountnut USB? 01.04.2006 | 00:14
            JA   Návštevník
            Ani tie mi nemountne. No ja som v Linuxe zaciatocnik. Ale ked sa v MC chcem pozriet na cd alebo dvd nic mi nezobrazi.
          • Re: Re: Re: Re: Ako mountnut USB? 01.04.2006 | 00:16
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            boze, ja magor. ako som tam mohol napisat ntfs? takze ten prikaz na mountnutie je mount -t vfat /dev/sda /mnt znamena to asi tolko, nech mountne zariadenie /dev/sda s filesystemom fat na adresar /mnt teda v adresari /mnt/ by si mal mat obsah kluca ak ten prikaz prebehne spravne ale vravim, ak si zaciatocnik tak ako prve si prekuc toto forum+celu tuto stranku, naucis sa dost, riesene su tu asi vsetky zaciatocnicke problemy.
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom