Qt-4.1.1 kompilacia so statickymi kniznicami

Sekcia: Programovanie 20.04.2006 | 19:49
Michail   Návštevník
podarilo sa niekomu uz skompilovat Qt-4.1.1 (alebo 4.1.0, 4.0.1, 4.0.0) na linuxe so statickymi kniznicami? mne sa to este ani raz nepodarilo. zadal som: ./configure -static -prefix /usr/local/Trolltech/Qt-4.1.1 gmake sub-src su -c "gmake install" vzdy to skonci na tom poslednom prikaze, lebo uz na disku nie je volne miesto, co je aj pravda, ale neviem preco to zabera tak vela, ja mam na / aj /home po 4 GB volneho miesta, a vsetko to zaplni a potom skonci. (zaplni mi 4GB na / + 4GB na /home, potom uz nikde nie je volne miesto) vo woknach som to kompiloval tym istym sposobom a islo to, aj ked som mal na C: len 3 GB volneho miesta. Qt mi tam zabera nieco cez 1 GB.
    • Re: Qt-4.1.1 kompilacia so statickymi kniznicami 02.04.2006 | 00:32
      m0d0r   Návštevník
      ako mas rozdeleny disk ?;) mas kolko mas RAM-ky ? mas vytvoreny swap ?
      • Re: Re: Qt-4.1.1 kompilacia so statickymi kniznica 03.04.2006 | 00:44
        Michail   Návštevník
        hda: hda1 vfat hda2 ext3 / hda3 swap (cez 500 MB) hdb: hdb1 vfat hdb2 vfat hdb3 vfat hdb4 ext3 /home 256 MB RAM
    • Re: Qt-4.1.1 kompilacia so statickymi kniznicami 02.04.2006 | 00:53
      WlaSaTy   Návštevník
      windows si dokaze v dnesnej dobe aj sam zapnut kompresiu pre subory a adresare a aj bez uzivateloveho schvalenia. takze na to ze pod windoswami sa to skompilovalo na 3Gb by som sa nespoliehal. btw: ta kompilacia bezi paralelne na / a aj na /home?
      • Re: Re: Qt-4.1.1 kompilacia so statickymi kniznica 03.04.2006 | 00:49
        Michail   Návštevník
        a neda sa take nieco aj na linuxe? nie je nejaky sposob, ako predist tomu, aby to zabralo viac ako 4 GB? pomohlo by zvysenie RAM? v /home mam rozbalene qt, odtial som spustil kompilaciu. a instalujem do /usr/local/Trolltech/Qt-4.1.1, to je na /
        • Re: Re: Re: Qt-4.1.1 kompilacia so statickymi kniz 03.04.2006 | 01:20
          WlaSaTy   Návštevník
          ano, na linuxe sa da nieco take ako suborovy system s automatickou komprimaciou. mozes zacat, linux je gpl, open source. pri programovani si daj pozor na fragmentaciu dat. ano, je nejaky sposob ako predist tomu aby to zaberalo viac ako 4gb, skus pri konfiguracii nezahrnut nepotrebne veci (ak to umoznuje qt). v /home si kompiloval qt4 a na danom disku si mal zdrojaky, hlavickove subory, docasne subory a vysledne binarky. do / (/usr/local/) si instaloval hlavickove subory a vysledne binarky a zabralo to tak isto 4gb (ale bez zdrojakov a docasnych suborov). toto by som potreboval vysvetlit, strasne mi to pripomina specificky typ spracovavania (nihilizacia zdrojov).
          • Re: Re: Re: Re: Qt-4.1.1 kompilacia so statickymi 03.04.2006 | 01:38
            Michail   Návštevník
            v domovskom adresari som si rozbalil qt-x11-opensource-src-4.1.1.tar.gz. pustil som tie tri prikazy co som spominal predtym. zabralo mi to cely domovsky (asi 3,9 GB, co tam bolo volneho) + cely / kde bolo okolo 4,5 GB. potom to skoncilo. neviem, ale mne sa to nezda normalne. rad by som vedel, ci to robi len mne, alebo aj inym...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Qt-4.1.1 kompilacia so statick 20.04.2006 | 19:49
              Michail   Návštevník
              konecne sa mi to podarilo skompilovat - musel som na to uvolnit 16 GB!