Instalacia GENTOO

Sekcia: Ostatné 03.03.2005 | 01:04
Session_x   Návštevník
Caute! Mal by som na vas taku prosbu: chcem vyskusat gentoo a som si simol, ze na nete su akurat live distribucie, to sa da pouzivat ciste jako live s cd stale v mechanike alebo to mozem nakopnut aj rovno na disk bez nutnosti pouzivania cd? A tiez by ma zaujimalo, ake distribucie pouzivate Vy alebo ktore su podla Vas naj na desktop a tak. Mandrake prosim ani neuvadzajte. Dik setkym
    • Re: Instalacia GENTOO 01.03.2005 | 15:55
      Avatar jiriczech Slackware  Používateľ
      Ahoj! No, Gentoo je zvlastni tim, ze v jeho ryzi podobe si musis vse zkompilovat sam. LiveCD slouzi jen na propagaci a vyzkouseni. Ja osobne pouzivam Slackware. Mne se na desktopu libi (proto ji pouzivam), ale jinym treba nemusi. Doporucuju vyzkouset toho vic (a zacit muzes treba u Knoppixe :-) )...
      • Re: Re: Instalacia GENTOO 01.03.2005 | 16:07
        lukipuki   Návštevník
        Nemáš celkom pravdu. Gentoo sa inštaluje z liveCD a nie je vôbec na skúšanie tak ako Knoppix.
    • Re: Instalacia GENTOO 01.03.2005 | 22:54
      titanik   Návštevník
      liveCD je len na nabootovanie linuxu. Potom si pripravis disk a nakopnes tam nejake tie zakladne casti z toho cd. chrootnes a zacinas kompilovat. po skompilovani jadra a lila a jeho nastaveni mozes bootovat uz z jadra ktore sisi skompiloval. no a potom uz iba emergujes a nastavujes :). ale ak xes mat KDE potrebujes mat viac ako 2GB miesta :(
    • Re: Instalacia GENTOO 01.03.2005 | 23:18
      Toudy   Návštevník
      Ako uz bolo spominane.. LiveCD je nainstalovanie systemu ak nemas uz nainstalovany nejaky iny Linux.. Skus hadat ake distro pouzivam.. Jasne, ze Gentoo! Co ine je lepsie? ;o)
      • Re: Re: Instalacia GENTOO 02.03.2005 | 04:06
        Thomas   Návštevník
        Windows je lepsi ;)) a ked je lepsi linux, gentoo asi nie, mam rad SuSE 9.2....dobry je
        • Re: Re: Re: Instalacia GENTOO 02.03.2005 | 14:40
          Toudy   Návštevník
          Schvalne nejdem odpovedat na tento tvoj prispevok..
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia GENTOO 02.03.2005 | 16:18
            jiriczech   Návštevník
            No, jeste abys k tomu napsal byt jen radku ;-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia GENTOO 02.03.2005 | 16:25
              edo   Návštevník
              prave dnes mi prislo live cd gentoo, chcel by som Vas poprosit o radu, ako postupovat pri nainstalovani. Vdaka. edo
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia GENTOO 02.03.2005 | 23:31
                titanik   Návštevník
                mam pripraveny clanok, ktory by som xel dat zverejnit ale trebalo by ho este rozsirit o obrazky a tak. Ale vlastne sa vsetko dozvies z manualu ktory maju na stranke alebo na tom CD je to tiez. manual si mozes citat popri instalacii/kompilovani cez links do emergovania :)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instalacia GENTOO 03.03.2005 | 01:04
                  Toudy   Návštevník
                  Instalacia Gentoo v jednom clanku??? To nemyslis vazne? Mas tam aj nieco ine ako shell? Myslim normalne slova.. ;) Ale dobre, ze sa niekto nasiel lebo ja som lenivy.. :) BTW ake screenshoty?
          • Re: Re: Re: Re: Instalacia GENTOO 02.03.2005 | 16:48
            Thomas   Návštevník
            Taktiez ze ani nemusis, zas by som sa nat tym musel pousmiat ;)