potrebujem vypnut eth0

Sekcia: Konfigurácia 12.04.2006 | 01:37
Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
ahojte, potreboval by som poradiť ako v Mandrive LE2005 vypnuť Lankovú sieťovku ... eth0 ... ??? :)
ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: potrebujem vypnut eth0 09.04.2006 | 23:39
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      ifconfig eth0 down
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • potrebujem vypnut eth0 10.04.2006 | 01:46
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        díky moc ... už som zistil ako ho vypnúť v gafickom móde ... ale teraz mám iný problém ... potrebujem zmeniť MACa a keďže po vypnutí sieťovky ho zmením (ifconfig eth0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx) ... je to v poho ... lenže po reštarte a jej zapnutí je opäť pôvodný ... kamoš čo robí s debianom mi vravel že nejaký networking ale nevedel presne ... ??? ja barz neviem čo myslel ... ???
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: potrebujem vypnut eth0 10.04.2006 | 13:14
          Avatar nardew debian  Používateľ
          zapis to do /etc/rc.d/rc.local ..... aspon myslim ze to bola takato cesta ked som pouzival mandrake
        • Re: potrebujem vypnut eth0 10.04.2006 | 14:26
          WlaSaTy   Návštevník
          ak si dobre pametam, tak mandrake mal konfigurak priamo pre zariadenie ethX kde sa dala nastavit aj ethernetova adresa. predpokladam ze to mandriva nevyhodila :-) PS.: ja doma nestartujem sietove sluzby. uz iba preto ze mam viacej pocitacov a timeout na ziskanie dhcp IP adresy spomaluje o nejaku minutku. takze si to nahadzujem vzdy rucne ...
          • lidičky ... 12.04.2006 | 01:37
            Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
            Díky moc ľudia díky moc ... ste veľmi zlatí ibaže ja sa učím s Linuxom iba od piatka ... a prvýkrát sa mi ho úspešne podarilo nainštalovať až niekedy v Nedeľu večer (nejaká 6-ta distribúcia) takže veľmi nexápem čo vravíte ... ak by ste mohli tak trošku polopatistickejšie ... vďaka
            ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)