Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition

Sekcia: Ostatné 06.03.2005 | 17:21
ludvik   Návštevník
Aj Vás nemilo prekvapilo oznámenie z"LINUXOS" že po konzultácii s fa NOVELL sťahuje produkty označené zn. SUSE? Chcel som ho kúpiť, ale povedzte mi kto bude sťahovať z ftp servera DVD za cca 50 a viac hodín. Je zaujímavé, že vo svete sa dá tento produkt na internových obchodoch ešte stále kúpiť (o.i. aj v ČR). Čo teraz?
    • Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition 01.03.2005 | 19:32
      bambulka   Návštevník
      A čo na to licencia GPL? Predávať ho ďalej bez označenia SUSE. Mysslím ,že LINUXOS by z toho nejak mal vytriblovať. Už len preto, že ide o LINUX.
      • Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition 01.03.2005 | 21:47
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        Padla takáto myšlienka predávať to bez označenia SUSE, ale to by bolo veľmi mätúce, a tak sme sa rozhodli so SUSE v našom obchode skončiť.
    • Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition 01.03.2005 | 21:43
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      My sme k tomu dostali oficiálne stanovisko firmy Novell, takže tu nie je čo riešiť. Považujú to za neoprávnené použitie registrovanej značky. Mohli by sme mať ohľadom toho výhrady, ale nechceme sa zaťahovať do súdnych sporov. Nič to však nemení na fakte, že SUSE DVD ISO je naďalej dostupné na stiahnutie zdarma, môže sa to kopírovať, ale predávať ani za manipulačný poplatok nie. Ak niektoré servery naďalej predávajú SUSE DVD FTP Edition, nie je to naša vec, ale Novell s týmto nesúhlasí a môže to mať súdnu dohru.
      • Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition 02.03.2005 | 16:39
        edo   Návštevník
        chcel by som sa spytat, ci ma Suse 9.2 podporu TV karty Asus 7135. dik. edo
        • Re: Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition 02.03.2005 | 19:10
          ludvik   Návštevník
          Keď si už nemôžem kúpiť SUSE chcem sa opýtať akú podporu wifi kariet ma Mandrake 10.1. Je zahrnutá priamo v distribúcii alebo to treba zasa kompilovať a doinštalovávať. Inakotázka nakoniec : Nenapáli mi niekto SUSE 9.2 ? Ale nie ISO.
          • Re: Re: Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition 02.03.2005 | 20:32
            Avatar petermi   Používateľ
            no ja som zatial osobne so suse 9.2 sklamany to co mi fungovalo pod suse 9.1 tym istym postupom neviem rozchodit jedna sa o nvidiu a tv kartu leadtek zajtra sa vraciam k suse 9.1 kde to islo
          • Re: Re: Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition 03.03.2005 | 00:48
            csantibo   Návštevník
            Ak potrebujes SuSE 9.2 dvd ftp edition ozvi sa mi na tibor@netka.sk
            • Re: Re: Re: Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edition 04.03.2005 | 15:50
              cyberangel   Návštevník
              co vsetko obsahuje DVD ? mas nejaky link na obsah popr. zmeny v systeme ? odkial si ?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP Edi 05.03.2005 | 12:12
                Avatar petermi   Používateľ
                no tak suse 9.2 dvd ftp nobsahuje vela a stale som musel nieco dotahovat ale ked zoberies je to zadara tak...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD FTP 05.03.2005 | 21:23
                  cyberangel   Návštevník
                  mozes dat nejake fakt spolahlive FTPcko ? popr. odkial si ?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suse Linux 9.2 DVD 06.03.2005 | 17:21
                    Avatar petermi   Používateľ
                    najviac sa mi osvedcilo www.rpmseek.com