Ati radeon 9550

Sekcia: Hardware a Drivery 13.04.2006 | 22:23
Starky   Návštevník
Zdravim. Chcel by som poprosit o pomoc. Mam suse 10 KDE 3.5. Chcel by som som spojazzdnit 3D grafiku pre deti aby si mohli zahrat nejake tie 3D hry Tuxracer. Mam Graficku kartu Ati radeon 9550 v Linuxe ju mam nakonfigurovanu ako Ati RV 350 AS. stiahol som si subor zo stranok ati-driver-installer-8.23.7-i386.run mam ho v adresari home/pavol. Problem nastava ako to spustit, viem ze v konzole ale neviem ako sa to robi. Vdaka za pomoc
    • Re: Ati radeon 9550 10.04.2006 | 14:16
      memo   Návštevník
      najprv sa prihlas ako root prikazom su zadaj heslo a potvrd enterom potom spust instalator sh ati-driver-installer-8.23.7-i386.run
      • Re: Re: Ati radeon 9550 10.04.2006 | 14:20
        Avatar Attila Tóth Linux Mint 18  Používateľ
        po uspešnej inštalacií, ešte spusti príkaz : aticonfig --initial A už ti nebráni v hraní hier, ale skus potom si ešte reštartovať počítač, alebo aspon sa odhlasiť a znovu prihlasiť a potom by malo ísť všetko o.k.
        • Re: Re: Re: Ati radeon 9550 11.04.2006 | 18:58
          Starky   Návštevník
          Ovladac som nainstaloval a spustil som aticonfig -initial a vypisalo mi toto linux:/home/pavol # aticonfig -initial Warning: Could not find configuration file Please copy configuration file template to /etc/X11 linux:/home/pavol # ako dalej PROSIM
          • Re: Re: Re: Re: Ati radeon 9550 11.04.2006 | 19:17
            po uspešnej inštalacií, ešte spusti príkaz : aticonfig --initial /je tam 2krát minus, ale nej ho to na stránke spája / A skus ten príkaz zadať ešte raz, občas treba mu to vsugerovať. Samozrejme ako root
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ati radeon 9550 11.04.2006 | 22:36
              Starky   Návštevník
              Dakujem skusal som to par krat linux:/home/pavol # aticonfig --initial Using /etc/X11/xorg.conf Found fglrx primary device section linux:/home/pavol # No pri spusteni tuxracer mi hlasi ze nieje 3D dal som uz dve minusky pred initial
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ati radeon 9550 13.04.2006 | 08:27
                no mne to išlo, teraz som stiahol ešte novšiu verziu ovladača a tiež mi to začalo robiť :( čo je ešte v poriadku, lebo treba reštartovať, no po reštarte ešte nefunguje 3d akceleracia. Takže ak na to prídem, poviem. Trošku idem pogooglovať, lebo fakt jeto čudné, ono by to malo ísť. Vyskušal som včera spristupnenú 8.24.8 pre xorg od 6.7 až po 7.0
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ati radeon 9550 13.04.2006 | 21:53
                  Starky   Návštevník
                  idem skusit ten najnovsi ovladac co si skusal ty. APROPO hned po spusteni ma pyta co ma nainstalovat install sriver 8.24.8 alebo generate distribucion specific driver pacage A da sa to vobec odinstalovat potom? Ked ano Ako?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ati radeon 9550 13.04.2006 | 22:05
                    Starky   Návštevník
                    po zadani aticonfig mi vypisalo toto linux:/home/pavol # aticonfig --initial Found fglrx primary device section Using /etc/X11/xorg.conf Saved back-up to /etc/X11/xorg.conf.fglrx-2 linux:/home/pavol # po zrestartovani mi aj tak tuxracer seka, asi budu hrat nadalej len supertux.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ati radeon 9550 13.04.2006 | 22:05
                    Starky   Návštevník
                    po zadani aticonfig mi vypisalo toto linux:/home/pavol # aticonfig --initial Found fglrx primary device section Using /etc/X11/xorg.conf Saved back-up to /etc/X11/xorg.conf.fglrx-2 linux:/home/pavol # po zrestartovani mi aj tak tuxracer seka, asi budu hrat nadalej len supertux.
                    • skus takto, mne to zabralo, ked som mal ten istý p 13.04.2006 | 22:19
                      takže toto isté mi tiež vypisovalo, lebo som mal upgradnutý system z internetu. Najprv som musel odinštalovať najnovší kernel source k mojmu jadru a dať tam pôvodný z distra. Potom som ho pekne nainštaloval cez automatic, teda bez mojho vyberu, a po skončení inštalacie spustil to známe : aticonfig --iniotial, a reštarni, ale uisti sa ešte predtým, či máš zapnuté služby ako : harddrake, kheader . Tiež by si mohol skusiť vypnúť dkms. A ten reštart urob celeho systemu, nestačí len reštartnuť xko, známim ctrl+alt+backspace, pretože nemá to žiadny efekt, asi tie ovladače berú z windowsu, lebo tomu už fakt nechápem. A takto mi to začalo bez problemov ísť. A stará známa moja veta : netreba nič odinštalovať,v xorg.conf prepisovať, ono sa to samo prepíše :)
                      • ešte raz bez pravopisných a štylistických chýb :) 13.04.2006 | 22:23
                        takže toto isté mi tiež vypisovalo, lebo som mal upgradnutý system z internetu. Najprv som musel odinštalovať najnovší kernel source k mojmu jadru a dať tam pôvodný z distra. Potom som ovladač 8.24.8.run pekne nainštaloval cez automatic, teda bez mojho vyberu, a po skončení inštalacie spustil to známe : aticonfig --initial, a reštartni, ale uisti sa ešte predtým, či máš zapnuté služby ako : harddrake, kheader . Tiež by si mohol skusiť vypnúť dkms. A ten reštart urob celeho systemu, nestačí len reštartnuť Xko, známim ctrl+alt+backspace, pretože nemá to žiadny efekt, asi tie ovladače berú z Windowsu, lebo tomu už fakt nechápem. A takto mi tá akcelerácia začala bez problemov ísť. A stará známa moja veta : netreba nič odinštalovať,v xorg.conf prepisovať, ono sa to samo prepíše :)