instlacia USB Wifi drivera

Sekcia: Hardware a Drivery 22.06.2006 | 12:55
wtoo   Návštevník
Mám Asus WL-161(chipset SiS 162),driver pre linux (2.4.5),na disku je instalovany knoppix (2.4.x kernel). Chcel by som tento Asus rozbehat po linuxom,ale neviem ako to spravne urobit. Po zadani do shellu lsusb mi naslo ze je pripojeny na USB ,takze ho naslo. Len neviem sprane instalovat driver. Z navodu ku driveru: compilation and installation: 4.1 Prerequisites and kernel setup You should need kernel 2.4.0 and later. You should need kernel source in directory "/usr/src/linux-x.x.x" 4.2 Installation Using command "./Install" to install SiS 016x driver. (i) Input kernel source directory path : (If the default path is wrong, input your currect path and press enter) Linux kernel source directory [/usr/src/linux-2.4.18-3]:/usr/src/linux-xxx (ii) Input kernel module directory path : (If the default path is current, just press enter) Module install directory [/lib/modules/2.4.18-3]: (iii) Complete V linuxe sa moc nevyznam a preto vopred dakujem za kazdu dobru radu. :)
    • Re: instlacia USB Wifi drivera 15.04.2006 | 23:08
      bananomet   Návštevník
      no ved tam mas cely postup ak mas dobry symlink /usr/src/linux tak neni co riesit, proste pusti ten install a odenteruj to spravny adresar s modulmi ziskas vylistovanim /lib/modules (to bude ten s cislom aktualne beziaceho jadra) instalator vytvori modul a ten potom staci len natiahnut
      • Re: Re: instlacia USB Wifi drivera 16.04.2006 | 12:39
        Pagose   Návštevník
        A ma nekdo driver pre kernel 2.5 alebo 2.6 ?????
      • Re: Re: instlacia USB Wifi drivera 16.04.2006 | 12:42
        Pagose   Návštevník
        Mam tiež wl - 161, postup pre kernel 2.4. tu je ale potreboval by som ho rozmakat na linux-fedora core 5 a ten ma uz kernel verzie 2.5 .... nikde neviem zohnat na tuto verziu driver.
      • instlacia USB Wifi drivera problems 05.05.2006 | 10:37
        Pagose   Návštevník
        Hele ... našiel somsi ten .ini file, odeneroval som to. Ked som dal hladat nainst. sucasti ... naso mi ho a da sa odtial aj vymazat. Ked ho cem ale od tial vymazat .. ndisvrapper mi napise ze tam neni .... pritom ho vzdy ukaze, ked dam hladat nainstalovane sucasti. Co s tým je???? alebo som daval zly .ini file?? Ved som ho tam daval z instalacky pre XP ako to je v postupe ... vdaka tomu mi to s nim ani dalej v postupe nepracuje ....
    • instlacia USB Wifi drivera 22.06.2006 | 12:55
      pagose   Návštevník
      Na linux pod kernel 2.6. satento adapter nakonfigurovat neda ...musis mat 2.6. a viac. Pomocov ndisvrapper (niektorého majú- knoppix 4.0) si tam musis dat .ini file daneho driwera ale ne ten z cd ale stahnuty z netu .. inak ti ho nezobee .. ostatok je v postupe.... ale musi ti po dani .ini suboru vypisat: hardware present , software present ... ked len jedno, tak vam to nemaka ... asi bude zly .ini a musite skusit stahnut znova .... (v zloske driwera bue este s 3 dalsimi subormi .. te si pri zadani .ini v prik. riadku prehodi do systemu s nim !!!! )