DANIX

Sekcia: Ostatné 01.03.2005 | 23:04
Cilo   Návštevník
Ahojte.Mam taky maly problem co sa tyka skoro vsetych Linuxovych distribucii.Ako zaciatocnik pracujem obcas len s LIVE CD verziami Slaxu a Danixu (Skusal som uz Mandrake ale na starej sunke,potom Slackware ale starsi verziu a SUSe so xcel ale nemal som 2,5 GB miesto).Chcel som si nainstalovat Danix na disk no problem je v tom ze aj ked postupujem podla navodu tak po uspesnej instalacii sa mi system nenatiahne lebo frcim na SCSI disku (Stare SCSI 50 pin radic ADAPTEC 2940 - HDD IBM 4,3 GB.) Neviem kde a co mam nakonfigurovat.A este jedna otazka.Ked mam prazdny disk ako nan hodim SLAX (jedna sa o to ze nemam ponatia ako vytvorim na disku suborovy system ext2 alebo ext3.) ? Je tu niekto kto sa rozumie do Linuxov ohľadom SCSI ? Na zaver je Vam zrejme jasne,ze som len lamak na Linux takze pekne pomalicky :)
    • Re: DANIX 01.03.2005 | 23:04
      titanik   Návštevník
      takze s tym vytvorenim ext2/3 particie pouzi cfdisk vytvor si particiu a potom mkfs.ext2, mkfs.ext3 si sformatujes tu particiu ktoru potrebujes. pouzivaj man prikaz dost to pomoze. a s tym SCSI neviem ale tam treba nakonfigurovat lilo alebo grub. tiez pouzi man.