nastavenie fluxbox

Sekcia: Konfigurácia 18.04.2006 | 11:08
demo   Návštevník
Zdravim vsetkych linuxakov.Potreboval by som poradit ohladom nastavenia fluxboxu.Pouzivam Debian 3.1 Sarge,mam nainstalovane gnome prostredie,ale nevyuzivam to-preto by som chcel fluxbox.Stiahol som si poslednu verziu fluxbox-0.9.15.1.tar.gz,urobil ./configure,make,make install.No stiahol som si maual o tom a postupoval som.Avsak ako nahle spustim nejaky program na celu obrazovku a stlacim lavym tlacidlom na mysi preblikne mi obrazovka na ciernu,akonahle pustim obraz sa vrati.Tusim,ze sa to urcite da nastavit v .fluxbox/init subore,ale nerozumiem podstatnej vacsine nastaveni.Vedel by mi niekto poradit,alebo fluxbox ma taktiez nejaky XF86Config?Vdaka za kazdu radu.
    • Re: nastavenie fluxbox 11.04.2006 | 13:04
      luzr   Návštevník
      Pri fluxboxe sa vsetka jeho konfiguracia nachadza v adresari ~/.fluxbox Existuje aj graficky nastroj fluxconf - http://devaux.fabien.free.fr/flux/ - ale ten som neskusal. Problem ktory popisujes by som skor typol na problem ovladaca grafickej karty. Ten sa nastavuje v /etc/x11/xorg.conf Pises ze mas debian sarge, takze skusil by som este apt-get install fluxbox
      • Re: Re: nastavenie fluxbox 11.04.2006 | 18:37
        demo   Návštevník
        Vdaka,za radu.Fluxbox som najprv naistaloval z Cd a az potom som dal tu novsiu verziu.Avsak to preblikovanie mi robilo aj pri nizsej verzii fluxboxu.grafiku som tam nastavil mga,kedze mam matroxku.Neviem,lebo pod gnome mi to nerobi-takze asi xorg bude v poriadku.Ja som skor myslel.ci aj fluxbox take nieco nema.
        • Re: Re: Re: nastavenie fluxbox 16.04.2006 | 17:37
          adela   Návštevník
          skus i fluxkeys a fluxmenu, no mozno mas len jednoducho divne nastavene aktivnosti okna v zavislosti od polohy mysi.. fluxconf, alebo manualne vo ./fluxbox/init
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie fluxbox 18.04.2006 | 11:08
            demo   Návštevník
            Vdaka za rady vsetkym.Problem bol v ovladaci grafiky.Mam Atinu,stiahol som ovladac,obrazovka uz neblika po klinuti lavym tlacidlom.Avsak, mam tam naistalovane aj prostredie Gnome a po restarte pred spustenim Xwindow okrem gdm sa mi hlasi aj xdm.To iste po odhlaseni z fluxbox,najprv preblikne obrazovka do textoveho rezimu a potom sa vrati do Xwindow,kde mam prihlasovacie login.Ospravedlnujem sa za pojmy,ale este neisom taky zbehly.Vedel by mi aj v tomto niekto poradit.Pravdepodobne fluxbox sa tvari,ze bol spusteny z xdm a po odhlaseni sa tam aj vracia.vdaka za vsetky postrehy.