problemy so systemovym casom

Sekcia: Konfigurácia 15.04.2006 | 14:32
bublifuk   Návštevník
Pouzivam SUSE10 a mam problem, pri nastartovani mi kompletne zblbne systemovy cas. Uz mi to fungovalo OK , ale potom som upravil cas a zacalo to blbnut. /hardwarove hodiny nastavene na UTC/Bratislava. Na inom kompe mi to funguje /hoci na zaciatku boli tiez problemy ale zrazu sa vyriesili... ako keby same od seba/ Kde je problem?? Skusal som to aj prepnut na lokalny cas... a furt to iste... Dik
    • Re: problemy so systemovym casom 13.04.2006 | 13:03
      Avatar nardew debian  Používateľ
      nemoze blbnut baterka v pc?
      • Re: Re: problemy so systemovym casom 13.04.2006 | 13:57
        petulik   Návštevník
        co znamena "blbne" :)? mne napriklad isiel systemovy cas po update systemu suse rychlejsie dopredu :)
        • Re: Re: Re: problemy so systemovym casom 13.04.2006 | 14:21
          Avatar nardew debian  Používateľ
          pod blbnutim som mal namysli ze jej dochadza stava
          • Re: Re: Re: Re: problemy so systemovym casom 13.04.2006 | 14:50
            necron   Návštevník
            ako root : ntpdate ntp.cesnet.cz
          • Re: Re: Re: Re: problemy so systemovym casom 13.04.2006 | 14:54
            necron   Návštevník
            ako root : ntpdate ntp.cesnet.cz
            • Re: Re: Re: Re: Re: problemy so systemovym casom 14.04.2006 | 20:28
              bublifuk   Návštevník
              ja chcem najst pricinu. nemam problem to takouto "zaplatou" vyriesit, ale co v notebooku, kde nie vzdy som na internete. Podla mna musi byt niekde nejaka zrada, ked sa to tak divne sprava... Na ostatnych kompoch vo firme to funguje...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: problemy so systemovym cas 14.04.2006 | 20:52
                WlaSaTy   Návštevník
                baterku v hodinkach si zkontroloval? ribi to aj na inom jadre, operacnom systeme, distribucii?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problemy so systemovym 14.04.2006 | 21:18
                  bublifuk   Návštevník
                  priznam sa ze nemam cas preinstalovavat ine distro. Mozno to skusim s nejakou liveDistro. Baterku som necheckoval, ale su to nove kompy, takze nepredpokladam. Je mozne, ze pri shutdowne sa nenastavia spravne hardwarove hodiny, alebo sa pri boote nenastavia spravne systemove hodiny... de sa da na to kuknut?
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problemy so system 14.04.2006 | 21:54
                    WlaSaTy   Návštevník
                    :de sa da na to kuknut? na co? na baterku? v servise. na hodinky? v biose. na startovacie a vypinacie skripty? v /etc. inac, moze sa jednat aj o problem kde sa prepina frekvencia procesora ale nie takt pre casovac. treba skontrolovat parametre jadra (cat /proc/cmdline), verziu jadra a popripade dat update systemu. co nam o hodinkach pise hwclock?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: problemy so sy 15.04.2006 | 14:32
                      bublifuk   Návštevník
                      tusim som prisiel na to de je zrada> ked som onehdá adjustoval datum/cas /potreboval som spravit par veci s predvcerajsim datumom/ inteligent linux predpokladal, ze som adjustoval, lebo hardvarove hodiny meskaju... a tak nastavil rychlejsi chod... a samozrejme ked som prehodil cas znovu na aktualny... rozhasil som ho uplne... riesenie je vraj jednoduche /pisu v literature/... treba deletnut /etc/adjtime... we will see
          • Re: Re: Re: Re: problemy so systemovym casom 14.04.2006 | 20:24
            bublifuk   Návštevník
            nieee.... jednoducho po nabootovani je systemovy cas uplne niekde inde... nieze par minut... ale 5-12 hodin rozdiel. Snazil som sa zistit nejaku zavislost, ale nic... Problem som mal na 2 kompoch. Na oboch sa to zrazu stabilizovalo. Na jednom som upravoval cas systemovy... a znova sa to zacalo... Plz help me....