Vlastne live distro

Sekcia: Programovanie 18.04.2006 | 14:22
"root"er   Návštevník
Dobry den, ako "jednoducho" spravim live distro nejakeho distra v linuxe. Som lamka tak nejaky link na pdf alebo web. Dakujem
    • Re: Vlastne live distro 18.04.2006 | 14:08
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Tu je vycuc z mojej dokumentacie ktory uz som minimalne 100x mal zverejnit, zial niet casu: Vytvorenie Live CD Postup je takyto: Vytvorite si dosovsky obraz diskety velkosti 2.88 MB ktora sa na CD pouzije na bootovanie. Primontujete ako normalnu disketu cez loop zariadenie na adresar, skopirujete kernel (subor vmlinuz) a root filesystem v initial ramdisku (subor rootfs.gz). Pomocou programu syslinux tam skopirujete bootloader. Nakoniec prikazom rdev nastavite root device na ramdisk 0. # mkdir pom # mkdir -p iso/boot # dd if=/dev/zero of=image bs=10k count=288 # mkdosfs image # mount -o loop image pom # cp vmlinuz pom/linux # syslinux image # rdev pom/linux /dev/ram0 # cp rootfs.gz pom Teraz v adresari pom vytvorte konfiguracny subor syslinux.cfg ktory bude obsahovat: append initrd=rootfs.gz Teraz vytvorte iso obraz samotneho CD. Najprv do adresara iso/boot skopirujte image tej 2.88 MB diskety. Potom do adresara iso mozete dat pripadne dalsie subory (po nabootovani si mozete CD primontovat a subory normalne pouzit). Nakoniec vytvorte .iso obraz pre bootovatelne CD prikazom mkisofs. # cd iso # mkisofs -r -b boot/boot.img -c boot/boot.cat -o ../bootcd.iso . # cd .. Tym je CD hotove. Uz len napalit na CD a je to. Pochopil? Ak nie, hladaj v google "ElTorito"... dvh
      • Re: Re: Vlastne live distro 18.04.2006 | 14:22
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        asi som zabudol pred spustenim syslinux vytvorit jeho konfigurak!