inicializacia grafiky vo FreePascale

Sekcia: Programovanie 19.04.2006 | 23:49
josif   Návštevník
Zdravim. Ako prosim vas inicializujem grafiku vo freepascale? V skole pouzivame (este stale) TP7 a na inicializovanie grafiky si vytvorim premenne GD a GM typu integer, uses GRAPH a v hlavnom programe napisem GD:=DETECT; initgraph(GD, GM, 'c:\tp7\bgi'); a vsetko fici. Neviete co mam spravit v linuxe? o.i. neviem aku cestu mam napisat ku grafickej kniznici. Ak by ste mi vedeli pomoct bol by som vam strasne vdacny.
    • Re: inicializacia grafiky vo FreePascale 19.04.2006 | 11:05
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Asi by malo stacit napisat prazdnu cestu ''. Problem je ale asi v niecom inom. Mam taky pocit ze v linuxe unit graph pouziva kniznicu libvga alebo svgalib. Problem je v tom ze aby ti to inicializovalo grafiku musis byt root! A navyse tyka sa to konzoly, nie X Windows takze musis byt v textovej konzole. Skor by som ti ale odporucal prejst na nejaku serioznejsiu graficku kniznicu, napr. SDL je velmi dobra, spustis to v X Windows a to aj bezny uzivatel, nie len root. Mozes tiez pouzit Xlib co je uplne nativny pristup k X Windows, jednoduchu jednooknovu aplikaciu typu hello world napises na 5-10 riadkov + mas tam kreslenie ciar, textov, bitmapy aj udalosti (mys klavesnica). dvh
      • Re: Re: inicializacia grafiky vo FreePascale 19.04.2006 | 14:35
        uid0   Návštevník
        jj, SDL je super
      • Re: Re: inicializacia grafiky vo FreePascale 19.04.2006 | 15:22
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Ak by si mal zaujem mam doma nejaky moj vlastny napoli rozrobeny toolkit (label, tlacitka, edit, tusim aj memo) z jednej mojej hry vo freepascale a SDL ak by bol zaujem...
        • Re: Re: Re: inicializacia grafiky vo FreePascale 19.04.2006 | 20:40
          josif   Návštevník
          Myslite, ze by stacilo, keby som dal cestu ku grafickej kniznici s windows? ´/windows/C/TP7/BGI´ ??
          • Re: Re: Re: Re: inicializacia grafiky vo FreePasca 19.04.2006 | 20:55
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            nie
            Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: inicializacia grafiky vo FreePasca 19.04.2006 | 23:49
            WlaSaTy   Návštevník
            pokial vyslovene trvas na pouziti Borland Graphic Interface tak je vhodnejsie pouzit OS DOS. napriklad opendos, freedos a podobne. nemusi to byt vyslovene dos od fy m$ alebo ibm (aj oni vyvijali dos:). ved vyskusaj a uvidis :) je pravda ze praca s grafikou pod BGI je jednoducha ale na dnesnu dobu nemusis dostat rozumne obrazky pomocou daneho rozhrania, ved si pametam ako sme hladali rozhranie do paskalu pre vesa standard ale nasli sme maximalne svga. no ale na druhu stranu nam to vtedy stacilo. PS.: ajtak sa neda zarucit ze moderne graficke karty budu podporovat rezim 640x480 a 16 farieb ktory sa v tomto interfaci pouzival najcastejsie.