archlinux - nejde grub

Sekcia: Konfigurácia 21.04.2006 | 11:54
undertaker   Návštevník
zaujimalo ma aky je archlinux a skusil som si ho nainstaloval. mam ale problem s tym ze mi nechce v poslednom kroku nainstalovat grub. pritom konfiguracia je dobra (mam len / a swap particie) ale stale mi vypise error, disk neexistuje :( prehladom som asi hodiny na nete a nic.. budem vdacny za kazdu radu
    • Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 19:04
      Samuel Cengel   Návštevník
      Nie som si uplne tym isty, ale niekde som o tom cital, ze to bol problem s grubom na instalacnom disku Arch 0.7, byt tebou stiahol by som si novy install disk Arch 0.7.1 Noodle a nainstaloval ho z toho, alebo druha moznost je, ze si nainstalujes lilo a potom upgradnes cely system, stiahnes balicek grub a nainstalujes namiesto lilo grub, ale ak stiahnes 0.7.1 tak tym ziskas aj cas, lebo nebudes musiet toho tolko upgradovat, od verzie 0.7 presiel Arch urcitymi zmenami viacerych balikov.
    • Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 19:12
      WlaSaTy   Návštevník
      :konfiguracia je dobra (mam len / a swap particie) ale stale mi vypise error, disk neexistuje ak by bola dobra konfiguracia, tak by to s najvecsiou pravdepodobnostou ziadnu chybu nehadzalo. nejde mi televizor, antenu mam zapojenu dobre (mam len satelit a kablovku).
      • Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 19:42
        Samuel Cengel   Návštevník
        Aj ked, moze to byt naozaj aj zle nakonfigurovane:-) alebo problem niekde inde:-) I like lilo, no flame.
        • Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 19:58
          undertaker   Návštevník
          no nemenim nic. nainstalovat sa mi ho podarilo, grub nabehne, ale nespusti arch.. vraj disk neexistuje.. posielam grub menu.lst # Config file for GRUB - The GNU GRand Unified Bootloader # /boot/grub/menu.lst # DEVICE NAME CONVERSIONS # # Linux Grub # ------------------------- # /dev/fd0 (fd0) # /dev/hda (hd0) # /dev/hdb2 (hd1,1) # /dev/hda3 (hd0,2) # # FRAMEBUFFER RESOLUTION SETTINGS # +-------------------------------------------------+ # | 640x480 800x600 1024x768 1280x1024 # ----+-------------------------------------------- # 256 | 0x301=769 0x303=771 0x305=773 0x307=775 # 32K | 0x310=784 0x313=787 0x316=790 0x319=793 # 64K | 0x311=785 0x314=788 0x317=791 0x31A=794 # 16M | 0x312=786 0x315=789 0x318=792 0x31B=795 # +-------------------------------------------------+ # general configuration: timeout 5 default 0 color light-blue/black light-cyan/blue # boot sections follow # each is implicitly numbered from 0 in the order of appearance below # # TIP: If you want a 1024x768 framebuffer, add "vga=773" to your kernel line. # #-* # (0) Arch Linux title Arch Linux root (hd2,0) kernel /boot/vmlinuz26 root=/dev/hdc1 ro initrd /boot/initrd26.img
          • Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 20:04
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            vsetko sa zda by ok. ak je ten disk naozaj pripojeny na secondary IDE-master a existuju subory kernelu a ramdisku, tak neviem.
            Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 20:08
            Avatar .LUCAS. Slackware, Debian  Používateľ
            Kde mas nainstalovany Arch Linux? Podla toho co vidim by si ho mal mat nainstalovany na tretom disku a prvej particii. GRUB sa ti ani nenainstaloval, alebo len ked chces nabootovat do systemu ti hodi hlasku ze nenasiel disk?
            • Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 20:14
              undertaker   Návštevník
              je to notebook, jeden sata 60g disk a nalalovacka.. nic ine nie je pripojene.. skusal som to instalnut asi 5x . potom som to DOCASNE vzdal a vratil som sa k dapperovi. ale skusit arch jednoznacne chcem
            • Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 20:14
              Samuel Cengel   Návštevník
              Grub cisluje disky od nuly, takze prvy disk je 0 a nie napr. jedna a samozrejme treba nastavit cestu k spravnemu image kernelu a ramdisku, na spravnej particii.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 20:17
                undertaker   Návštevník
                pri robeni particie / disk hdc1 cize v grub je hd2,0 ak som to spravne pochopil
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 20:45
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  skus tam dat (hd0,0), nejak sa mi nezda ze by na notebooku s 1 diskom bol na hdc
                  Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 20:46
                  Samuel Cengel   Návštevník
                  No ja netusim ako je zapojeny ten disk v tvojom notebooku, ale /dev/hdc alebo to hd2,0 je v grube treti disk, presnejsie by to mal byt secondary-IDE-master, ako uz spomenul niekto vyssie, netusim, ci tvoj disk je prave zapojeny na secondary-IDE-master, ked je ako jediny v tvojom notebooku, ale skor by sa mi zdalo divne, ze ak mas iba jeden disk, ze by bol pripojeny ako secondary-IDE-master. Ked to instalujes, tak by ten disk malo najst a malo by napisat nejaku cestu k nemu, tak si ju skus napisat a dat nam vediet aka je, neviem ako sa zmenil instalator vo verzii 0.7.1 ale v 0.7 sa ta cesta udavala, tak ako je uvedene v clankoch o archlinuxe, ktore tu boli uverejnene.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde 20.04.2006 | 20:55
                    Samuel Cengel   Návštevník
                    A este predtym nez vlastne urobis instalaciu balikov, tak treba tu particiu spravne vytvorit(ak uz ju nemas vytvorenu) a spravne pripojit, swap mozes aj nemusis, da sa urobit aj neskor. Ten instalator nie je az tak jednoduchy ako trebars v mandrive, takze sa da aj pomylit.
                    • ### archlinux - nejde 20.04.2006 | 23:45
                      undertaker   Návštevník
                      takze grub mi hodi error ci tam mam hd0,0 alebo hd2,0 hd2,0 je to asi preto je prvy je ata radic -dvdrw a druhy je sata radic tak asi preto je secondary master. je to doska na notebooku, takze nejake divne zapojenie radica je mozne takze nejake pokusy: grub sa nainstaloval ako hd2,0 aj ked hodil error potom mi normalne nabehne grub menu, a ked zmenim disk na hd0,0 tak "asi" nabehne konzola # postupoval som podla tvojho navodu a vsetko az na ten grub islo fajn
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 21:01
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  skus zadat v grub command line root (hd0,0) a malo by ti vypisat aky typ particie to je. ak to je taky na ktorom mas linux, tak mas vyhrane. mozes vyskusat aj ine ak to nebude on. potom mozes vyskusat naloadovat kernel a ramdisk. ak to nie je ten subor, grub ma doplnanie cest cez klavesu TAB, cize si mozes pozriet co je na tej particii a najst tie subory.
                  Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 21:33
            kozzi   Návštevník
            no zkus vsetky kombinace hd0,0 hd1,0 atd nekdy to dela problem ja mam arch na /dev/hdb5 coz by melo byt hd1,4 ale musim tam mit hd0,4 je to tim jak mas nastavenej bios pokud mas disk jako hdc ale bootovani mas z neho tak ho bios poklada za hda vtom by mel byt problem a nebo moze byt problem vtom ze si naistaloval 24 kernel a ne 26 kernel
            • Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 23:49
              under...   Návštevník
              kernel davam urcite 2.6
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: archlinux - nejde grub 21.04.2006 | 11:54
                kozzi   Návštevník
                tak dobre pokud jadro je 26 tak zkus jak jsem psal vis vice moznosti s tim hd0,0 atd
    • Re: archlinux - nejde grub 20.04.2006 | 19:49
      Avatar .LUCAS. Slackware, Debian  Používateľ
      Instaloval som z CD Arch 0.7.1 base, mam sata disk, mam na disku 8 particii a nebol ziaden problem, nemusel som nic zadavat ani menit. Zrejme robis nieco co by si nemal robit alebo mas zle medium, skus si stiahnut posledne (staci uplne base aj tak by si musel upgradovat) CD.