xfree86, ako spustit bez xfs?

Sekcia: Konfigurácia 22.04.2006 | 16:55
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Mam XFree86 (nie X org ale v principe by to malo byt jedno) ktore by som chcel spustat bez XFS. Ak najprv spustim XFS tak potom XFree86 ide. Ake nespustim XFS tak nejde (nevie sa pripojit na XFS). V podstate tam ale vsetky fonty su ked to ide s XFS, neda sa to XFree86 nejak nakonfiguravat aby ten XFS nebol potrebny? dvh p.s: cielom je usetrit miesto (disketova distro...)
    • Re: xfree86, ako spustit bez xfs? 20.04.2006 | 23:10
      WlaSaTy   Návštevník
      skus hladat nieco ako FontPath v konfiguraku pre XWindows, tam sa definuje odkial ma wxin brat fonty. ci uz z lokalneho font servra (cez tcp/ip alebo fifo socket) alebo z vzdialeneho font servra (cez tcp/ip) alebo priamo zo suboroveho systemu (napr: /usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi/). v tomto poslednom pripade by si mal mat ovsem povolene nacitanie prislusneho modulu ktory vie pracovat s danymi typmi fontov.
      • Re: Re: xfree86, ako spustit bez xfs? 21.04.2006 | 20:30
        Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
        Ok, lenze ako mu zabranim aby sa pripajal na xfs. On to skusa a ked sa mu to nepodari tak skonci. Ja chcem aby to ani neskusal a fonty si natiahol sam. To s tym modulom som nerozumel !? dvh
        • Re: Re: Re: xfree86, ako spustit bez xfs? 22.04.2006 | 16:55
          WlaSaTy   Návštevník
          tak, ze mu vyhodis z ciest ktore prisluchaju fontom tu jedmu - sietovu. mimochodom, pre spravnu funkcionalitu xwindows budes potrebovat aspon jeden font. a to s tym modulom. kazdy typ formatu (ttf, bdf, ...) vyzaduje vlastny typ font rendereru ktory je dodavany ako modul (vacsinou). preto sa v konfigu, sekcia modules vyskytuje nieco ako load ttf/freetype, speedo, ...