please help ....

Sekcia: Ostatné 23.04.2006 | 17:36
migrena   Návštevník
instalol som si ubuntu na jeden hardisk (hdb) a na dalsom (hda) mam instalnuty windows ...no zavadzac grub som si nainstaloval na hda, pricom ubuntu mam na hdb ...a ked mi nabehne grub menu, tak mi cely komp zamrzne. ...skusal som vlozit instalacne cd windowsu, no na zaciatku pri zistovani hardwarovej konfiguracie mi opat komp zamrzol .....vedeli by ste mi poradit ako odstranit grub z disku .../napr. cez nejake live distro, no ako? :)/ ...alebo cim to moze byt, ze mi pc po bootovani zacne mrznut ...problemy nastali, az ked som si instalol ubuntu ...
    • Re: please help .... 23.04.2006 | 12:29
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      grub odstranis, ked spustis z windowsiho (xp) cdcka program fixmbr, resp. z win98 fdisk /mbr. nejde mi do hlavy, preco grub mrzne, ked ma stage2 na inom disku... preto treba pouzivat lilo, to vie v takej konfiguracii garantovane bootovat
    • Re: please help .... 23.04.2006 | 15:53
      xxxx   Návštevník
      no ja bi som to nezvaloval na grub chyba môže biť aj niekde inde.daj som podrobnejší popis kedi presne ti to mrzne prinačítaní menu grub alebo este pretím , potom.
    • Re: please help .... 23.04.2006 | 17:36
      WlaSaTy   Návštevník
      :a ked mi nabehne grub menu, tak mi cely komp zamrzne. ... hmm, co znamena zamrzne? :skusal som vlozit instalacne cd windowsu, no na zaciatku pri zistovani hardwarovej konfiguracie mi opat komp zamrzol hmm, ked bootuje CD tak grub s tym nesuvisi. zdroj? zostava? pocet diskov, pocet a typ zasuvnych kariet? typ klavesnice? pretaktovanie RAM/CPU? odkedy sa to prejavuje? no nic ...;