Dual boot XP/Linux

Sekcia: Ostatné 26.04.2006 | 03:01
Hakuka   Návštevník
Nazdar Precital som kopec materialu ako spravit dual boot a myslim ze som to aj pochopil len sa potrebujem uistit v jednej veci. Mam dva HDD(C a D) a chcem sa spytat ci mozem mat windows na jednom a linux na druhom. Asi sprosta otazka ale musim si byt isty. Dikes
    • Re: Dual boot XP/Linux 25.04.2006 | 22:49
      qwert   Návštevník
      jiste, C: si nech pro win (nainstaluj jako prvni, nebo nechej dosavadni) a na D: nainstalujes linux ( nechas naformatovat pri instalaci linuxu jen D: oddil popr. si ho jeste rozdelis na dalsi oddily) nezapomen nainstalovat zavadec lilo, nebo grub do MBR na C: (win) tedy hda1 nebudes sahat a nic se s nim nemusi stat pokud budes pri instalaci pozorny , budes cist a budes stale vedet co delas
      • Re: Re: Dual boot XP/Linux 26.04.2006 | 00:03
        Hakuka   Návštevník
        dikes za odpoved..to ma nepadlo ze budem este aj tak musiet rozdelovat HDD..som myslel ze to sa musi len ked chcem mat na jednom hdd dva os..ale dikes..aspon som to nepokaslal...
        • Re: Re: Re: Dual boot XP/Linux 26.04.2006 | 02:18
          Hakuka   Návštevník
          este jedna otazka...stiahol a napalil som na cd linux gentoo ale neviem ako rozchodit live cd pretoze nechcem robit dual-boot ale najprv otestovat
          • Re: Re: Re: Re: Dual boot XP/Linux 26.04.2006 | 02:25
            Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
            jendoducho sa nabootuj z cd. nastavis to v biose.
          • Re: Re: Re: Re: Dual boot XP/Linux 26.04.2006 | 03:01
            Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
            jendoducho sa nabootuj z cd. nastavis to v biose.