Da sa obist BiOs ak je poskodeny??

Sekcia: Konfigurácia 27.04.2006 | 20:31
Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
Zdravim chcem sa spytat ci sa da obist nejakym sposobom Bios na MB, pretoze mam poskodeny bios-ovy chip. Viem ze je to súce len vyhodit ale potreboval by som aby to este xvilku fungovalo... dakujem za akukolvek pomoc.
    • Re: Da sa obist BiOs ak je poskodeny?? 26.04.2006 | 20:30
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nie, bez biosu je to nepouzitelne (a je jedno ci je chip poskodeny alebo bol len zle flashnuty).
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Da sa obist BiOs ak je poskodeny?? 26.04.2006 | 20:32
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        no teoreticky sa to da... najdes kamosa ktory ma rovnaku dosku a prefleshnes si tam znovu BIOS :). A potom to zas pojde (skusane:)).
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Da sa obist BiOs ak je poskodeny?? 26.04.2006 | 20:39
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ako si ho preflashnes? to ako nabotujes ten druhy, prehodis za chodu chipy a flashnes? na tie chipy by sa ale hodily kliestiky, aby sa neohli nozicky
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Da sa obist BiOs ak je poskodeny?? 26.04.2006 | 20:53
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            jj, presne ako hovoris. Niekde je na nete aj postup. Uplatnuje sa to pri starsich doskach a 64bit procakoch (ci uz nove jadro alebo X2).
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re 26.04.2006 | 21:11
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              v tom pripade ani nemusi mat rovnaku dosku, pretoze tie bios chipy su, myslim, rovnake - staci mat spravny bios
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re 26.04.2006 | 22:10
                Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                Pokud je v pořádku ten chip tak na disketku bios, a základ dosu ( to už si přesně nepamatuji ale není problém podle desky najít na netu) podržet ctrl+home a spustit počítač zašrotuje to nakonec zapípá a je to. Funguje to i na novém chipu na kterém nikdy nic nebylo.
                • Re: Re: Re 27.04.2006 | 00:01
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  nejaky blizsi popis? ako moze fungovat disketa bez biosu (t.j. s novym chipom) ? bios je potrebny na samotny boot z diskety a jeho sluzby su vyuzivane DOSom
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re 27.04.2006 | 12:59
                    Avatar titanik mint  Používateľ
                    tiez som pocul ze existuje este nejaka taka zachrana ak si odpalis BIOS, ze to nejako zahrabe z diskety
                    • Re: Re: Re: Re: Re 27.04.2006 | 13:23
                      TOmáš Hanzel   Návštevník
                      -- previously kolega vraví -- áno dá sa, hoď disketu so zálohou? bios-u a ono tá disketa sa naštartuje. -- -- Po zvážení s ním a komunikácií som prišiel na to že je to pravda a pôjde to.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.04.2006 | 19:10
                        Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                        treba tady http://www.levi.cz/clanek.php?id=2307
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.04.2006 | 19:26
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          to je super. co by robili niektori "pokrokovi" ludia, ktori uz ani nemaju disketovky :)))
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.04.2006 | 19:42
                            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                            pozicali by si ju od kamosa ;-)
                            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 27.04.2006 | 20:31
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              ale takto pokrokovo zmyslajuci ludia sa grupuju :))
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: Re 06.09.2010 | 11:08
                                peter   Návštevník
                                Je to somarina musíš sa v tom vyznať aby si mohol flashnúť HOT flashom bios v inej doske všetci tu trepete.Prečo? Biosy sú z 3V logikou a z 5V logikou v púzdre PLCC32 ak strčíšBIOS z 3Vlogikou do dosky z 5V je po ňom.a naopak tak to neurobíš nehovoriac že väčšina flash programov ti vypíše že náplň nie je vhodná pre túto dosku ak najdeš univerzalny flasher ten tiež nepodporuje všetky chipsety.Jedine rovnaká doska vtedy 100% ano.Nehovoriac že tých záludností je tam ďaleko ďaleko viac LPC,FWH,CMOS ,atd
                                • Re: Re 06.09.2010 | 17:31
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Áno, pochopiteľne. To s rovnakou doskou písal pred ŠTYRMI ROKMI Tomáš. Podmienku s voltážou logiky tu teda prebrali. Čo Ťa pre boha viedlo k tomu aby si oživil zbytočným príspevkom štyri roky starú tému?

                                  • Re: Re 06.09.2010 | 17:37
                                    xxxx   Návštevník
                                    zeby nostalgia? :)