nové inštalacia a uchovanie home

Sekcia: Ostatné 29.04.2006 | 11:52
Avatar keroax Mandrake 10.1  Používateľ
Mám na kompe bez netu Mandrake 10.1 a chcel by som si naištalovať Fedoru 5 problém je v tom, že na disku mám veľa mp3, filmov, dokumetov pod /home a chcel by som ich tak zachovať a pritom nainštalovať nový systém. Podarťe mi ako to mám urobiť. Ďakujem
    • Re: nové inštalacia a uchovanie home 29.04.2006 | 11:37
      jancici   Návštevník
      cize mandrivu chces zmazat a chces FC5? predpokladam ze ano, takze dalsia otazka: mas /home ako samostatnu particiu? ak ano, tak je to lahke, neviem sice ako sa instaluje FC5 a co to orbi pocas instalacie, ale ja by som primontoval /home az ked budes mat nainstalovany FC5 ak nie, tak treba DATA ktore chces zalohovat skopyrovat na inu particiu, na taku kde nebudes instalovat FC5
    • Re: nové inštalacia a uchovanie home 29.04.2006 | 11:52
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      teoreticky s tym home nemusis robit nic... pri instalacii linuxu nie je nutne formatovat pevny disk (za predpokladu, ze ti staci ten filesystem, ktory tam mas, co bude predpokladam ext3). /home staci premenovat na nieco ine, napriklad /xyz. Potom si pri instalacii musis strazit cast, kde sa nastavuje pevny disk a pri kazdej particii vypnut volbu formatovania particie (neviem, kde presne sa to v FC5 robi, ale malo by sa to dat). Linux sa ti nainstaluje a potom jednoducho obsah adresara /xyz prekopirujes do adresara /home (tak, aby si zachoval pristupove prava a pod.) a vsetko by malo fachcat (az na to, ze aplikacie, ktore su v inej verzii, mozu dost intenzivne protestovat proti kvalite konfigurakov).