PC BSD

Sekcia: Konfigurácia 02.05.2006 | 13:07
d   Návštevník
Hello world, Mam vazny problem. Stiahol a vypalil som Pc bsd ze ho vyskusam, ale zasekol som sa v instalacii pri kroku rozdelenia disku. disky mam dva /hda1 (winXP) druhy je rozdeleny na tri particie hdb5 (swap) hdb6 (ubuntu) hdb7 (nič) a prave na to nic som chcel nainstalit pc bsd, ale on vobec nevidel ze su dve instalovatelne particie, videl iba dva fyzicke disky a pytal sa ktory (cely) ma sformatovat!!!! ako nainstalovat bsd na hdb7 bez toho aby som cele hdb sformatoval??? dik
    • Re: PC BSD 01.05.2006 | 14:01
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      inak bsd ma uplne inak nazvane dev polozky pre disky takze sa obavam ze /dev/hdb7 tam asi nenajdes. Je tam ale vola sa nejak inak...
    • Re: PC BSD 01.05.2006 | 14:45
      Avatar Martin Beastie  Používateľ
      co znamena, ze tam mas nic? Ako ju mas sformatovanu tu particiu? v *BSD nenajdes ziadne hda, hdb... v pripade IDE diskov su to ad0s1 .. a SCSI da0s1 ... takze si tu particiu na ktoru to chces hodit pekne sformatuj alebo ju zrus a potom si ju vyber v instalatore.
      <br/> <br/>
      • Re: Re: PC BSD 01.05.2006 | 16:37
        Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
        V instalatore by sa ti mala zobrazit volba diskov, v nej treba vybrat druhy disk (/dev/ad1). Mali by sa ti zobrazit vsetky particie, ktore na nom su. Vybrat spravnu particiu (predpokladam, ze to bude /dev/ad1s3) a pokracovat dalej.
        • Re: Re: Re: PC BSD 01.05.2006 | 21:58
          d   Návštevník
          jeeezis mne je jasne ze sa nebudu volat dešv/ hda :-) to som dal len ako ilustraciu. problem je ze ked zvolim jeden disk vyskoci na mna otazka ze ci ho chcem formatovat...nikde nic o rozdeleni na jednotlive particie. PC BSD nevie rozlisovat linuxove particie??? a to "nic" to znamena ze to je prazdna naformatovana ext3 particia ;-)
          • Re: Re: Re: Re: PC BSD 02.05.2006 | 13:07
            tomolc   Návštevník
            toto je problem tohto fora ludia neodpovedaju na to na co sa ich clovek pita namiesto toho vysetruju vsetky moznosti okolo je predsa jasne ze clovek ktori ide instalovat BSD a trochu pozna linux nie uplny debil a vie co su particie a ako by asi malo vyzerat rozdelovanie diskov pri instalacii /text alebo grafika/ ale to je o inom som len lama inak mne sa to stalo tiez a preto som racej v biose vipoil moj hlavny hdd hodil tam nejaku 4GB sunku a najprv sa to na nej naucil rozdelovat - inak bacha co robis . alebo skus VMWARE. vela stastia tomolc