Vlastna Distribucia Linuxu

Sekcia: Komunita 16.05.2006 | 12:48
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Ak si chcete spravit vlastne distro a neviete ako na to, tu je dost podrobny navod v slovencine: vdl.halicky.sk A tu je RSS feed: RSS dvh
    • Re: Vlastna Distribucia Linuxu 02.05.2006 | 13:17
      skywaker   Návštevník
      Velmi pekne stranky, hodnotim kladne.
      • Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 15.05.2006 | 19:05
        eat   Návštevník
        hmm tymito strankami ste mi velmi pomohly, dakujem
        • Re: Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 15.05.2006 | 19:14
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          nikdy sa mi nepodarilo dat dokopy mplayer (ani pod windowsom) takze na toto mozem zabudnut :D
          • Re: Re: Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 15.05.2006 | 20:06
            f0f0   Návštevník
            ty urcite....
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 15.05.2006 | 21:51
              Avatar Martin Beastie  Používateľ
              Ale ale.. ustipacne poznamky si vsetci nechajme, oki? :) Treba sa snazit a skusat. Ale nieze teraz vsetci vychrlime do sveta vlastne distro. Radsej prilozmu spolocnu ruku k inemu distru, co uz ma komunitu a posunme ho vpred. Vdaka za porozumenie a prijemny vecer :p
              <br/> <br/>
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 15.05.2006 | 22:22
                skywaker   Návštevník
                Ja momentalne skusam FreeBSD a ale su aj insie alternativy ako napr. CRUX alebo ArchLinux kde na rozdiel od napr. Gentoo uzivatel ma na vyber co chce kompilovat a na co mu postacia binarky z netu. Tento navod ktory ste vytvorili si len pochvalujem ...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 15.05.2006 | 23:12
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                len taka mala poznamka: VDL nieje distro!
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastna Distribucia Li 15.05.2006 | 23:36
                  skywaker   Návštevník
                  V svojom prispevku netvrdim ze VDL je distro ale len ze posluzi ludom ktory pouzivaju source based alebo aj mix source-binary ako je CRUX alebo Arch distribucie....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 15.05.2006 | 23:50
                f0f0   Návštevník
                Legion, oki, zajtra ti to vysvetlim.... :)
    • Re: Vlastna Distribucia Linuxu 15.05.2006 | 23:39
      Avatar morpher Ubuntu  Používateľ
      Mozno by nebolo ani od veci dat to do informacnych zdrojov... Mozno do sekcie Distribucie.... (len napad)...
      • Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 16.05.2006 | 12:30
        skywaker   Návštevník
        ja mam mensi problem s kompilaciou jadra .... po rebotovani jadro nabehne vsetko ok. lenze ak zmenim v lilo vga teda zapnem framebufer ostane mi cierna obrazovka a nic nevidim kde som urobil pri kompilacii chybu? framebufer som dal do jadra nie ako modul ale na pevno.
        • Re: Re: Re: Vlastna Distribucia Linuxu 16.05.2006 | 12:48
          luzr   Návštevník
          To sa stava pri kompilacii jadra bezne.. Treba povolit este jednu volbu len si nepamatam ktoru :) Myslim ze vesa ovladac pre framebuffer a potom podporu nastavovania rezimov grafiky boot parametrom.. Cele to bolo v jednom podmenu menuconfigu