Ukladanie na NTFS disk

Sekcia: Ostatné 06.03.2005 | 03:06
cx   Návštevník
Mam Knoppix, ktory bezi z CD a chcel by som si ukladat subory na NTFS disk, na ktorom je nainstalovany Windows. Avsak pri pokuse o ulozenie suboru alebo vytvorenie adresara, mi to nahlasi, ze disk sa da iba citat. V nastaveniach disku mam povolene aj citanie aj zapis.
    • Re: Ukladanie na NTFS disk 04.03.2005 | 22:19
      csantibo   Návštevník
      Na ntfs nie je mozne zapisovat.Vytvor si na disku priestor s FAT32 particiou a tam mozes ukladat aj z linuxu
      • Re: Re: Ukladanie na NTFS disk 04.03.2005 | 22:47
        jiriczech   Návštevník
        Takhle vseobecne to nelze tvrdit. Zrovna Knoppix v sobe obsahuje utilitku NTFS Captive, ktera vyuziva MS ovladace a dovoluje zapisovat na NTFS. Pokud vim, neni to ale oficialni.
        • Re: Re: Re: Ukladanie na NTFS disk 04.03.2005 | 23:35
          csantibo   Návštevník
          Sorry zle som sa vyjadril nechcel som povedat ze je to nemozne.Ale naco si komplikovat zivot. Aj ja mam XP na NTFS particii a nepotrebujem tam nic zapisovat.Mam jednu particiu na FAT32 a tam si ukladam veci ci z win aj z linuxu.Mal som raz xp nahodene na Fat 32 a z linuxu som sa v nom hrabal.Ked som potom spustil XP tak mi hned vypisovalo ze treba skontrolovat konzistenciu systemu ci co.Proste sa to win nepacilo Ak je tema postavena tak ze ci sa to da (zapisovat na NTFS z linuxu) ano da sa ,len rozmyslam k comu je to dobre.Mozno vymazat neaky tvrdohlavy virus ktory sa z win neda. odstranit.....???? Dufam nechce nikto skusit nainstalovat linux na NTFS?
    • Re: Ukladanie na NTFS disk 06.03.2005 | 03:06
      niktos   Návštevník
      fakt si to radsej sprav na fatku,pretoze cely zapis na NTFS nie je oficialny t.j. Microsoft stale drzi pod poklickou format NTFS,takze vsetky programi pre spravu NTFS z linuxu su len odhady...preto radsej nezapisuj na NTFS moze ti to poskodit data...