boot liveCD z diskety

Sekcia: Ostatné 08.08.2006 | 16:14
janci222   Návštevník
Dufam ze tu taka tema este nebola ... ak hej sorry ... No, k veci, mam live distro SLAX a chcel by som spravit taku srandu .... mat cele CD nakopirovane na HDD v nejakom sub-adresari a bootovat ho z diskety. (asi tak ze pri boote vlozim disketu do PC, v biose dam boot z diskety a ono to nabehne). Skusal som to so zavadzacom syslinux. Naformatoval som disketu, hodil ho tam a este som tam dal syslinux.cfg - ten obsahuje toto: prompt 1 timeout 40 label slax kernel hda5/slax/vmlinuz append max_loop=255 initrd=hda5/slax/initrd.gz init=linuxrc load_ramdisk=1 prompt_ramdisk=0 ramdisk_size=4444 root=/dev/ram0 rw no ...... dal som ho bootovat a ono vyhodilo chybu ... ze "Error booting ..." a "Odstrante disketu". Neviete mi poradit co som spravil zle?? Za rady vopred dakujem Janci222
    • Re: boot liveCD z diskety 03.05.2006 | 19:36
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      1. Co obsahovala ta disketa? Mal by tam byt: - kernel - syslinux.cfg - (initial ramdisk ???) + ta disketa musi byt msdos! 2. Spustil si syslinux? Ako si to kopiroval na disketu? pouzil si dd alebo priamo, ked tak posli image tej diskety sa ti na to pozriem 3. Mas povolene bootovanie z diskety v biose? dvh
      • Re: Re: boot liveCD z diskety 03.05.2006 | 20:04
        Janci222   Návštevník
        no .... medzicasom sa situacia zmenila .... ja somar som na tu disketu zabudol dat syslinux :) ... no a kernel ani nic ine (okrem syslinux.cfg) tam nemam lebo 2,8 MB nenapcham na 1,4 MB disketu - a chcel som spravit prave to ze ten kernel loadne z HDD a nie z tej diskety :) - skratka vopcham FD a tam bude mat odkaz na kernel, initrm, ......... ktory bude smerovat na HDD - cize na diskete nic
        • Re: Re: Re: boot liveCD z diskety 04.05.2006 | 15:19
          Avatar Linux Mint 18  Návštevník
          • Príspevok bol vymazaný.
          • Re: Re: Re: Re: boot liveCD z diskety 04.05.2006 | 20:03
            Janci222   Návštevník
            no .... ja to vidim tiez na usb .... to skusim ... a netreba prepisat nejake cesty v jadre (initial ramdisku) na ostatne subory???
    • Re: boot liveCD z diskety 12.05.2006 | 18:55
      janci222   Návštevník
      No ... tak som rozmyslal ..... neslo by to s grubom??
      • Re: Re: boot liveCD z diskety 08.08.2006 | 15:59
        Michal   Návštevník
        No ..... a slo to s tym grubom? Ak ano, ako?
        • Re: Re: Re: boot liveCD z diskety 08.08.2006 | 16:14
          WlaSaTy   Návštevník
          alebo s tymto: http://linux.simple.be/tools/sbm zvyknu to pribalovat k slacku. podla popisu to nahradza chybajuce funkcionality zavadzania systemu ak je bios stary alebo buggy. teda ak nevie nastartovat napriklad z CD alebo ineho HDD ako primary master.