programovanie v C, C++

Sekcia: Programovanie 04.05.2006 | 20:20
Avatar miso Aurox, SUSE  Používateľ
ake su moznosti pre programovanie v c a c++ pre linux nieco na sposob microsoft vizual
    • Re: programovanie v C, C 03.05.2006 | 20:25
      Avatar boro Ubuntu  Používateľ
      vyskusaj eclipse + plugin pre c/c++ a porovnaj...
    • Re: programovanie v C, C 03.05.2006 | 20:34
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Moznosti su velmi slabe, bohuzial... Mozno po case zistis (tak ako ja) ze najlepsie je mcedit, joe, vi, emacs alebo nejaky iny oblubeny TEXTOVY editor + gcc, maximalne tak nejaky makefile. Je ale jasne aka je potom produktivita :( :( :( dvh
      • Re: Re: programovanie v C, C 03.05.2006 | 21:35
        skywaker   Návštevník
        Cau. Musim oponovat!!! Ovsem podla toho co myslis. Ak tvorbu programov tak tie su dobre. Takmer v kazdej distribucii sa nachadza GCC (GNU compiler) m jazyk Python ale aj Perl. GCCcko je na kompilovanie C a C++ ale zvladne aj ine. Ovsem ak chces robit v Linuxe tak sa nauc robit Makefile a oblub si nejaky textovy editor ako VIM alebo postaci aj editor v MC ovsem mozes pouzit aj Kwrite v KDE. Ak chces robit aplikacie oknoidne tak sa musis rozhodnut pre aku kniznicu ich budes robit napr. Qt je pre KDE a existuje kompletny balik KDevelop alebo Qt3 Dizajner ktory je fakt dobry ovsem Linux musim povedat ma jediny problem a to ten ze dnes ti program ide a zajtra pride nova kniznica a uz mas problem ponad hlavu. Ja pouzivam tento balik na tvorbu UI a potom ich spustam cez kmdr-executor, teda nerobim konkretne vsetko v C++ .... (aj ked chcel by som sa naucit robit s Qt), mojou oblubenou kniznicou je Allegro. Takze skusaj a zistis co je pre teba najlepsie .... Eclipse je dobre ale je strasne velke .... tak vela uspechov v programovani ... Ak je Linux o niecom tak urcite o programovani ....
        • Re: Re: Re: programovanie v C, C 03.05.2006 | 22:42
          uid0   Návštevník
          gcc + textovy editor (so syntax highlighting) je najlepsia kombinacia. este je tu editor Emacs, ktory ale na ovladanie nie je najjednoduchsi - zato ma velke moznosti (napriklad integracia s gdb a sucasne prezeranie debugovaneho kodu, mnozstvo pluginov,...). kiezby som mu vedel prist na chut :) proste, ak sa naucis pouzivat konzolu, make a prip. shell scripting - uz nikdy nebudes chciet ine :) hlavne sa nezen do programovania okienok. v unixoch je na prvom mieste funkcia, okienka mozes spravit az potom. a odporucam The Art Of UNIX Programming (hoci so vsetkym nesuhlasim :))
      • Re: Re: programovanie v C, C 03.05.2006 | 22:44
        zz   Návštevník
        na kodovanie je velmi dobry KDevelop, takisto aj Eclipse + CDT (ktory btw neni az taky velky v porovnani s KDevelop - ten ma totiz kopu zavislosti narozdiel od Eclipse). a vim/gvim je skvely editor, v ktorom sa tiez daju rozbehat tagy, takze ani vacsie projekty nie su problemom. dalej existuju tooly na generovanie Makefilov, takze ani v tom neni problem. cize... moznosti nie su velmi slabe
        • Re: Re: Re: programovanie v C, C 04.05.2006 | 20:10
          Paladin   Návštevník
          mohol by mi prosim niekto vysvetlit ako mam skompilovat pomocou gcc nejaky zdrojak a potom ho spustit ?
          • Re: Re: Re: Re: programovanie v C, C 04.05.2006 | 20:14
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            spustis konsole\xterm a presunies sa pomocou prikazu "cd" (jak v dose) tam kde mas zdrojak. Tam napises "gcc subor.c -o binarka" a potom pomocou "./binarka" by si ho mal spustit. Ak by to neslo, tak este pred "./binarka" spusti "chmod 744 binarka".
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: programovanie v C, C 04.05.2006 | 20:20
              uid0   Návštevník
              gcc vypluje subor s priznakom spustitelnosti. pojde to