Debian - spustanie routovania pri starte

Sekcia: Konfigurácia 05.05.2006 | 19:47
Avatar linux_beginner debian  Používateľ
Zdravim. Mam taky mensi lamersky problem. Zdedil som jeden debian router a potrebujem do neho doplnit dalsie routovanie. Manualne mi to chodi: #ip route add 10.57.52.0/24 via 192.168.1.21 dev eth1 Moj problem je v tom, ze neviem do ktoreho skriptu to mam pridat, aby sa to spustilo po starte PC. Default route sa spusta po starte samo, neviem vsak najst, v ktorom skripte. Dal som vyhladavat prostrednictvom MC retazce ("route add", "add default", IP adresu) v suboroch v adresari etc, ale nenasiel som to. Aku funkciu vlastne maju adresare RC0-RCS?
    • Re: Debian - spustanie routovania pri starte 05.05.2006 | 14:56
      azurIt   Návštevník
      "Aku funkciu vlastne maju adresare RC0-RCS?" Su v nich symbolicke odkazy na skripty, ktore sa maju pri prechode do daneho runlevelu spustit (cisla 1-6 su runleveli a teda napr. v rc1.d/ su skripty, ktore sa spustia pri prechode do runlevelu 1). Skripty z rcS.d/ sa spustaju raz pri boote systemu. Samotne skripty su v /etc/init.d . Vytvor si skript napr. /etc/init.d/route, daj to do neho a potom vytvor symbolicku linku do /etc/rcS.d a nazvi ju SXXroute (miesto XX daj cislo, napr. o jedno vyssie ako ma posledna linka v rcS.d/).
      • Re: Re: Debian - spustanie routovania pri starte 05.05.2006 | 16:23
        Avatar linux_beginner debian  Používateľ
        Vdaka. Nevies mi prosim este poradit, ako najdem, kde sa mi nastavi default route? Presiel som komplet adresar init.d a nikde to nevidim. Moze to spustat shorewall?? Som v situacii, ze ked ho budem chciet zmenit, tak musim napisat do skriptu najprv odobranie terajsieho a potom nastavenie noveho. da sa defaul route nastavit aj nejak inak ako takto? #ip route add default via 192.168.1.1 #route add default gw 192.168.1.1
        • Re: Re: Re: Debian - spustanie routovania pri star 05.05.2006 | 19:47
          azurIt   Návštevník
          pozri do /etc/network/interfaces pripadne to moze este nastavovat dhcp klient (ak ho pouzivas)