graf. karta a mandriva

Sekcia: Hardware a Drivery 24.05.2006 | 16:52
fathum   Návštevník
mam mandrivu 2006 free a graficku kartu nvidia geforce 5700 FX ...stiahol som si zo stranky nvidie novy ovladac ver. 8756 (tusim) ...no mal som problem so zobrazenim ...obraz mi siahal za okraje monitora a musel som ho posuvat myskou a 3D aplikacie nesli prave najhladsie......tak som si stiahol starsi ovladac ver. 8174, nainstaloval, nechal automaticky konfigurovat (rovnako ako pri novsom ovladaci) a vsetko vyzeralo ok....no karta mi nejde tak dobre ako vo windowse ....myslim, ze je problem s openGL ....problemy vidim hlavne pri praci v blenderovi, kde mi nestiha rychlo vykreslovat a pri zlozitejsich scenach to dost seka....pricom na rovnakych scenach vo windowse mi to slape ovela hladsie ....neviete kde moze byt problem? ...dik za rady
    • Re: graf. karta a mandriva 08.05.2006 | 11:27
      kizman   Návštevník
      ja by som tiez chcel poradit, mam mandrivu 2006, a kartu ati mobility radeon 9000. nainstaloval som si ovladac zo stranky mandriva, vsetko ok, aj aticonfig, vsetko ok, system mi ale detekuje kartu ako Radeon Mobility 9100 IGP (U3) 5835 naviete ako by sa to dalo zmenit, alebo prenastavit, lebo aj mne ide system dost pomaly a myslim, ze to moze byt aj v grafike. diky moc
    • Re: graf. karta a mandriva 24.05.2006 | 16:52
      Avatar dingo Mandriva 2006  Používateľ
      a do tretice som mal presne taky isty problem ako bod 1, ale ani mi to nepomohlo zdetekovat kartu, musel som ju nastavit akoo 5700... Mam radsej skusat novsie ovladace ci starsie... A vykon tiez neni bohvieco.... A mam taky maly problem... Ked ooznacim viac suborov, tak ta ciarkovana ciara nezmizne, ale ostanu po nej stopy... (ako po aute:) a zmizne to len ked to prekryjem nejakym oknom, ono by ma to netrapilo az tak, ale hodne vyuzivam gimp a tam je to hruza... Cim vecsi stetec, tym vacsia smuha.. Vie niekto co s tym... ?