Ako sa da vypnut X

Sekcia: Konfigurácia 15.05.2006 | 12:14
Paladin   Návštevník
viem ze X server sa da zapnut startX ale ako ho mam vypnut ?
    • Re: Ako sa da vypnut X 08.05.2006 | 19:33
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      prepni sa do ineho terminalu (Ctrl+Alt+F1), prihlas sa ako root a potom napis init 3 to ti vypne Xka a vsetko, co pod nimi bezalo spolahlivo (mozno ta aj odhlasi)
    • Re: Ako sa da vypnut X 08.05.2006 | 19:00
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      CTRL+ALT+BackSpace :), ale pozor ono ti to okamzite po stlaceni vsetko vypne co bezi v Xkach vratane Xiek
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Ako sa da vypnut X 08.05.2006 | 19:08
        Paladin   Návštevník
        ospravedlnujem sa. tento navod som nasiel .. ale nefunguje ... len ma to vyhodi z kde a v startovacej mi to zmeni temu ale X to nevypne
        • Re: Re: Re: Ako sa da vypnut X 08.05.2006 | 19:14
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          prihlasujes sa cez KDM\GDM\XDM? lebo ak hej, tak tie zvacsa po "pade" Xiek znovu Xka spustia, takze jedina pomoc je prepnut sa do konzoly a vypnut demona (/etc/init.d/(x\k\g)dm stop).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Ako sa da vypnut X 08.05.2006 | 19:16
            paladin   Návštevník
            toho daemona potom spustim vymenov stop za start ?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ako sa da vypnut X 08.05.2006 | 20:09
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              hej, alebo restartnes PC :).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Ako sa da vypnut X 15.05.2006 | 11:22
      Avatar MMarek mandriva AMD64  Používateľ
      /etc/inittab oprav na # The default runlevel is defined here id:3:initdefault: ked je tam 5 ide x server ked 3 ides bez xservera
      • Re: Re: Ako sa da vypnut X 15.05.2006 | 12:14
        Paladin   Návštevník
        init 3 ako som zistil spusta aj X server ... (aspon vo Vidalinux-e) a init 1 alebo 2 vypne nielen Xserver ale aj siet ktoru potrebujem na istalaciu nvidia driverov.