fstab, irc, kontaktovanie borcov

Sekcia: Konfigurácia 11.05.2006 | 01:30
Avatar sejtys Red Hat 8, Debian, SUSE 10  Používateľ
Zdravim. Viem ze sa asi budem pitat na vseobecne zname veci.. ale aj tak.... LINUX mam asi 3 tyzdne (opatovny navret po asi 5 rokoch). Nebol som ziadny borec ale male veci som si vedel dat dohromady. AD1: Mam problem zo zapisom na FAT32. Problem spociva v tom ze disk mam primontovany(je to datovy WINTENDO mam na inej particii NTFS tu neprimontovavam), niem ho aj odmontovat. Ale ked nan nieco zapisem v LIN a potom ho odpojim a znovu pripojim je tam ten subor ale ked potom sa na ten isty disk pozrem vo WIDLACH tak tam uz nie je, po opetovnom natiahnuti LIn tam takisto nie je. Pri zapise nehlasi ziadne chyby... Nenoze byt to rym ze si WIN nieco zapise na disk ked ide do hybernacie?? PLS pomooooc. AD2: Som zviknuty sledovat komunitu na viacerych kanaloch... Xel by som poprosit o radu kam sa mam pripojit pomocou IRC ak by som xel pocitat nejaku tu debatu a potom sa pripadne pripojil aj do volnej rozprevy...:) Dufam ze nikomu nezdvihnem zlc ze sa to jednoducho dalo vygooglit ale mne sa to nepodarilo...:(
    • Re: fstab, irc, kontaktovanie borcov 08.05.2006 | 22:26
      azurIt   Návštevník
      no neviem, este som sa s tym nestretol ale urcite pomoze, ked sem hodis vypis suboru /etc/fstab a pripadne aj vypis prikazu mount (len tak bez parametrov) PO pripojeni tej particie.
      • Re: Re: fstab, irc, kontaktovanie borcov 08.05.2006 | 22:47
        Avatar sejtys Red Hat 8, Debian, SUSE 10  Používateľ
        toto je moj fstab: /dev/sda7 / ext3 noatime 1 1 /dev/sda5 /boot ext3 noatime 1 2 /dev/sr0 /mnt/cdrom auto umask=0,user,iocharset=iso8859-1,codepage=850,noauto,ro,exec,users 0 0 #/dev/sda1 /mnt/win_c ntfs umask=0,nls=iso8859-1,ro 0 0 /dev/sda2 /mnt/win_d vfat umask=000 user,iocharset=iso8859-1,codepage=850,users 0 0 none /proc proc defaults 0 0 /dev/sda6 swap swap defaults 0 0 mount dal toto: /dev/sda7 on / type ext3 (rw,noatime) none on /proc type proc (rw) none on /sys type sysfs (rw) none on /proc/bus/usb type usbfs (rw,devmode=0664,devgid=43) /dev/sda5 on /boot type ext3 (rw,noatime) /dev/sda2 on /mnt/win_d type vfat (rw,noexec,nosuid,nodev,users,umask=0,iocharset=iso8859-1,codepage=850) dufam ze pomoze...
        • Re: Re: Re: fstab, irc, kontaktovanie borcov 08.05.2006 | 22:57
          azurIt   Návštevník
          riadok s tou particiou vyzera divne, ale problem asi nebude v tom (z toho mounto to vyzera ok). /dev/sda2 /mnt/win_d vfat umask=000 user,.... nekorektnost vidim konkretne medzi 'umask' a 'user', nemala by tam byt medzera ale ciarka. tiez mozes vyhodit to 'user', staci ked nechas 'users'. avsak ako vravim, pochybujem, ze to je pricina problemu.
          • Re: Re: Re: Re: fstab, irc, kontaktovanie borcov 08.05.2006 | 23:27
            azurIt   Návštevník
            tak ma napadlo. skus docasne odstranit tieto dva parametre 'iocharset=iso8859-1,codepage=850' a skus, ci to nepojde.
            • fstab, irc, kontaktovanie borcov 10.05.2006 | 17:22
              Avatar sejtys Red Hat 8, Debian, SUSE 10  Používateľ
              Dakujem vsetkym za podnetne rady ale zistil som ze to bolo sposobene tym ze som mal Widla hibernute a potom sa nevedel nejak dohodnut z nimi... Este ke dby mi niekto poradil z tym IRC serverom na ktory by som sa mohol pripojit a pocitat nejake tie keci ohladne linu tak by som bol uplne rad....
              • Re: fstab, irc, kontaktovanie borcov 11.05.2006 | 01:30
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                na ircnete napr. linux.sk, linux.cz atd...