monitoring programu

Sekcia: Konfigurácia 09.05.2006 | 16:02
Cvacho   Návštevník
moj problem je nasledovny po nastartovani linuxu (RH9) si spustam cez rc.local jeden program (chat - server) ostatny klienti sa pripajaju na tento server ale moj problem je ten ze tento program sa mi zacal sam od seba vypinat a pomoze len jeho opatovne spustenie preto sa chcem spytat ako by sa dalo vyriesit to ze ked sa program jednoducho vypne prislo by k jeho opatovnemu spusteniu za odpovede vopred diky
    • Re: monitoring programu 09.05.2006 | 01:56
      azurIt   Návštevník
      napis si skript (napr. v bashi), ktory bude checkovat, ci dany proces bezi a ked nie tak ho spusti a potom ten skript pravidlne spustaj cez cron (man crontab).
      • Re: Re: monitoring programu 09.05.2006 | 12:58
        Cvacho   Návštevník
        hmmm znie to zaujimavo lenze ja som total lama na linuxe uplny zaciatocnik to co si mi to popisal moze byt dobre ale ani netusim ako to spravit nemohol by si mi dat nejaky lamersky navod please
        • Re: Re: Re: monitoring programu 09.05.2006 | 14:07
          azurIt   Návštevník
          http://www.tldp.org/LDP/abs/html/ man crontab
        • Re: Re: Re: monitoring programu 09.05.2006 | 14:16
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          #!/bin/bash if [ "`pidof ProgramTohoServra`" = "" ]; then ProgramTohoServra fi Tento skript pridaj do /etc/cron.d/hourly/ alebo tak nejak, ak by bol problem mozes tam nemiesto toho horneho skriptu pridat tento: #!/bin/bash killall -9 ProgramTohoServra ProgramTohoServra dvh
          • Re: Re: Re: Re: monitoring programu 09.05.2006 | 16:02
            azurIt   Návštevník
            hourly ? :) myslim ze nitko nebude chciet cakat hodinu kym sa to samo spusti ;) skor to normalne hodit cez crotnab kazdych 5 min. spustat.
    • Re: monitoring programu 09.05.2006 | 14:48
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      existuje taky nastroj, vola sa to daemon. je to asi tak, ze sa napise daemon moj_server a daemon zabezpeci respawn programu moj_server, aj take vychytavky, ako je zastavenie respawnovania, ak bude padat prilis casto. inou cestou by mohlo byt zanesenie toho programu do inittabu ako respawnujuci sa...