Ako trvale zakazat nahranie modulu LP.KO

Sekcia: Hardware a Drivery 10.05.2006 | 22:01
pishtak   Návštevník
Zdravim Pouzivam SuSE 10.0 a potrbujem trvalo zakazat nahravanie modulu lp.ko (potrebujem pouzivat ppdev a ked je nahraty ppdev a aj lp tak to nejde). Som zaciatocik. Po spusteni rmmod lp alebo modporbe -r lp je lp odstreny, ale potreboval by som aby sa pri bootovani lp vobec nenahral. Toto som vyskusal: 1. v subore /etc/sysconfig/hardware/hwcfg-static-printer je STARTMODE="auto" MODULE='lp' subor upraveny takto # STARTMODE="auto" # MODULE='lp' stale sa lp nahraval, takze nepomohlo 2. Ked som lp.ko zmazal z adresara /lib/modules/VERZE_KERNELU/kernel/drivers/char/lp.ko tak bolo vsetko v poriadku, ziadna chybova hlaska. 3. Ked som pridal do /etc/init.d/boot.local riadok /sbin/modprobe -r lp tak to tiez nepomohlo. 4. pridanie do /etc/hotplug/blacklist nepomohlo. 5. modules.conf v SuSE 10.0 nemam, takze neviem kam skusit pridat: post-install lp rmmod lp 6. Zatial najlepsie co sa mi pozdavalo bolo odstranit z /lib/modules/VERZE_KERNELU/modules.dep riadok /lib/modules/2.6.13-15.8-default/kernel/drivers/char/lp.ko: /lib/modules/2.6.13-15.8-default/kernel/drivers/parport/parport.ko ak som nechal v modules.dep iba toto /lib/modules/2.6.13-15.8-default/kernel/drivers/char/lp.ko: stale sa lp nahraval. Ked sa odstrani spominany riadok modprobe nebude poznat lp, takze toto asi nie je tiez "kosher". Myslim ze by moholo existovat skutocne korektne riesenie. Uz som stravil nad tym 3 dni .. prosim o pomoc pishtak@technoroam.sk
    • Re: Ako trvale zakazat nahranie modulu LP.KO 10.05.2006 | 15:40
      m0d0r   Návštevník
      najlahsie to bude asi ked zmazes ten modul nie ?:) // ale niekde v /etc/je na to aj subor urcite ;D
      • Re: Re: Ako trvale zakazat nahranie modulu LP.KO 10.05.2006 | 15:58
        pishtak   Návštevník
        Tak to si mi poradil :-)
        • Re: Re: Re: Ako trvale zakazat nahranie modulu LP. 10.05.2006 | 21:39
          Avatar nardew debian  Používateľ
          kukol by som /etc/modules.d/
          • Re: Re: Re: Re: Ako trvale zakazat nahranie modulu 10.05.2006 | 22:01
            pishtak   Návštevník
            V SuSE /etc/modules.d nie je. Je tam /etc/modprobe.d. Tam ale ziadna zmienka o lp.ko nie je. Uz som fakt skusal vsetko mozne. Akonahle je v subore: /lib/modules/2.6.13-15.8-default/ modules.dep ktory vytvori depmod: riadok /lib/modules/2.6.13-15.8-default/kernel/drivers/char/lp.ko: tak sa modul lp nahra a neviem zistit CO ho nahra !!! Ak lp.ko vymazem tak nie je pri bootovani ziadna chybova hlaska. Ak spominany riadok zakomentujem tak sa lp nenahra ! Toto ale nie je uplne korektne .. aspon myslim. pishtak http://www.abclinuxu.cz/forum/show/125109