PC-BSD

Sekcia: Ostatné 11.05.2006 | 18:17
Avatar PaLaDiN VidaLinux  Používateľ
ako mam pre PC-BSD rozdelit disk pretoze to co mam vydelene stylom linux a WIN nevidi vobec ani ked som preto vyprazdnil par particii a nechal ich nesformatovane
    • Re: PC-BSD 10.05.2006 | 21:56
      aaa   Návštevník
      nieco podobne by aj mna zyujimalo ale kvoli freebsd. Chystam sa ho instalovat a som niekde cital ze sa FBSD nedokaze nainstalovat do extended particie ,ale iba do primary. Ale mozem ju vytvorit ked uz mam extend. particiu a v nej by som uvolnil miesto a z toho vytvoril primarnu oblast? Tipujem ze takto to asi nepojde. Ako na to?
      • Re: Re: PC-BSD 11.05.2006 | 01:26
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        fdiskom zrusit extended, vytvorit primarnu, na nej v sysinstalle vytvorit slice, potom na danej slice vytvorit potrebne particie. pred instalaciou doporucujem prestudovat aspon handbook.
        • Re: Re: Re: PC-BSD 11.05.2006 | 01:39
          aaa   Návštevník
          dik za navod, handbook som uz zacal citat
          • Re: Re: Re: Re: PC-BSD 11.05.2006 | 18:17
            WlaSaTy   Návštevník
            odporucam pozriet si AJ handbook pre Linux. menovite koli pripajaniu diskov patriacim roznym systemom (pouzity suborovy system a podpora unixovych typov particii - slices pri konfiguracii jadra). menovite uz len koli multimediam a vlastnej tvorbe ktora bude urcite zdielana medzi systemami ;-)
    • Re: PC-BSD 10.05.2006 | 23:49
      WlaSaTy   Návštevník
      co znamena nevidi? pcBSD sice nepoznam, ale BSD *nix vo vseobecnosti pouziva rozdelenie nielen na particie ale aj na slice. dal si vytvorit zodpovedajuce slices na volnych particiach (ak ich teda pouziva aj pcbsd)?
      • Re: Re: PC-BSD 11.05.2006 | 00:34
        Paladin   Návštevník
        Asi ano kedze je to system postaveny na freeBSD. lenze ako vytvorim ine slice to netusim ...
        • Re: Re: Re: PC-BSD 11.05.2006 | 01:35
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          citaj handbook. pomcou sysinstallu. to je ten progrmacek pomocou ktoreho to budes instalovat...