POMOC!!!!!!!

Sekcia: Hardware a Drivery 11.05.2006 | 16:50
greenhorn   Návštevník
Mam aurox 11.1 a neviem rozchodit moj starucku mysulu-genius net mouse pro(serial).Dalsi problem: na net sa pripajam cez GPRS(mobil) a IR, no a to IR LINUX uplne ignoruje-nefunguje(typ: STLAB USB-IRDA-4).Som uplny zaciatocnik, PROSIM POMOZTE gubovica@centrum.sk
    • Re: POMOC!!!!!!! 10.05.2006 | 23:39
      GELINUX   Návštevník
      ZAUJIMAVE.
    • Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 00:46
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ja mam taku mys. ak myslis pod X serverom, tak v subore /etc/X11/xorg.conf by si mal mat sekciu ako tato: Section "InputDevice" Identifier "Configured Mouse" Driver "mouse" Option "CorePointer" Option "Device" "/dev/ttyS0" Option "Protocol" "IntelliMouse" Option "Emulate3Buttons" "true" EndSection
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 00:53
        greenhorn   Návštevník
        vdaka KRASNE
      • Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 01:22
        greenhorn   Návštevník
        vsetko je ok, ale ked xorg.conf upravim a chcem ulozit zmeny, system ma nepusti dalej:Nemam dostatocne prava na upravu tohto suboru.?????
        • Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 01:28
          ---   Návštevník
          zrejme nemas, v com to upravujes? Musis to robit ako root.
          • Re: Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 01:30
            greenhorn   Návštevník
            OK, a to sa ako roby.SOM zaciatocnik ako REPA. :(
            • Re: Re: Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 01:31
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              su - a zadas heslo pre roota
            • Re: Re: Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 01:32
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              v konzoli zadaj su a napis heslo roota. spusti mc a prejdi do toho adresara. editor sa spusti cez F4, uklada sa F2
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 01:35
                greenhorn   Návštevník
                No vdaka krasne.Skusim to. Este ze sa tu najde niekto, kto ma s takym tupcom do LINUXU ako som ja strpenie.DIK!
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 01:37
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  ano, manualove stranky
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 02:02
                    greenhorn   Návštevník
                    no OK, teraz mi to vyhodi modru obrazovecku: nepodarilo sa zaviest X server, ponukne mi to nejaky programcek na nastavenie mousy, skusam vsetko, no cykluje sa to: stale dokola to iste:nepodarilo sa zaviest X server atd...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 02:06
                      greenhorn   Návštevník
                      ten programcek sa vola mouseconfig..... a zapne sa to v takom cudnom dosackom prostredi.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: POMOC!!!!!!! 11.05.2006 | 16:50
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      co si to porobil, ze ti kvoli mysi nejde X server? :)) skus sem hodit subor /var/log/Xorg.0.log
                      Debian. apt-get into it…