Nvidia a X-ka

Sekcia: Hardware a Drivery 16.05.2006 | 16:06
MATA   Návštevník
Pri instalacii nvidia driveru(graf. karty), system vyhodi toto: Najprv vypnite X server-je to len priblizne, vypise tam toho viac,ale to je asi to najhlavnejsie.CO MAM ROBIT??Som do LX tupa
    • Re: Nvidia a X-ka 12.05.2006 | 23:59
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      daj Ctrl+Alt+F1 a prihlas sa ako root zadaj init 2 a skus este raz instalovat (mozes si spustit mc ak neovladas konzolu)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 00:32
        mata   Návštevník
        V konzole som zadala init 2 ako root, ale vypisala to:Prikaz neznamy??????
        • Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 00:44
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          tak skus /sbin/init 2
          Debian. apt-get into it…
    • Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 00:54
      slackware   Návštevník
      http://www.linuxos.sk/search.php?kde=3&slovo=nvidia mozna by uz nejaka dobra duse mohla napsat serial o nvidia_ati ovladacich, protoze se tak divam na forum a mnozi se tyhle otazky ps: ode me to necekejte, ja nejsem plne zasveceny
      • Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 01:00
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        je jednoduchsie este raz odpovedat, nez vyhladat forum o tom istom :) a myslim, ze dotycna sa dostala zatial najdalej :) a jeden diel serialu odomna - neinstaluj to ak nepotrebujes OpenGL! posledna verzia mi 1152x864 nedalo viac nez 75Hz a musel som pridat modeline :/ ako bonus mam taky divny artefakt na lavom kraji obraovky :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 01:33
          mata   Návštevník
          stale ich neviem vypnut. skusala som:ctrl+alt+backspace, /sbin/init 2,/etc/init.d/(xkg)dm stop a NIC NEFUNGUJE.
          • Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 01:46
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            a ked si konkretne zadala program /sbin/init tak ti co vypisalo?
            Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 01:48
            slackware   Návštevník
            jakou distribuci pouzivas? jako root do konzoly init 3 shodi x-ka a init 5 by je pak mel nahodit zkus jeste : http://nvidia.php5.cz/
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 02:20
              mata   Návštevník
              zadny init mi nechce brat!?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 02:46
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                ale co ti vypise? bash: /sbin/init: No such file or directory alebo init: must be superuser. napis co ti vypise prikaz whereis init
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 02:49
                  mata   Návštevník
                  pockaj, prepnem na LINUX a hnet ti to napisem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 02:58
                  mata   Návštevník
                  Ked napisem ako root iba INIT 2 tak to vypise command not found. Ket napisem /sbin/init 2, tak ma to vyhodi neviem kde, mam iba ciernu obrazovku a ziadny prikazovy riadok.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:06
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    linux rozlisuje male a velke pismena. init, INIT, iNiT, IniT,... su rozne prikazy (samozrejme iny nez init neexistuje :)) ked ti vyhodi tu ciernu obrazovku, stlac Ctrl+Alt+F1. to ta prepne naspat do textovej konzoly 1.
                    Debian. apt-get into it…
                    • Nvidia a X-ka .... Je to pravda? 16.05.2006 | 16:06
                      Avatar dingo Mandriva 2006  Používateľ
                      No nic v zlom, vidim ze niektori sa vyznate, ale nestaci pri LILO(viete co???) zadat iny linux (volby c 2a3), vtedy nabehne bez Xov a malo by to ist...
          • Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:16
            Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
            Pokud se Ti nepodari Xka nejak vypnout, tak je zkus parkrat za sebou shodit (Ctrl-Alt-Backspace), obvykle staci tak 3-4, X server nabude dojmu, ze je neco spatne a prestane je poustet. Pak je bud spustis znova nebo restartujes.
            -- Buduj vláčky, posílíš mír!
            • Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:20
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              ale potom ich nahodi jedine tym restartom, kedze "nejde" init. no, nevadi. verim, ze uz to pojde..
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:23
                mata   Návštevník
                Uz tie X-ka padli. Dik krasne!!!! No teraz to chce, aby som nakompilovala KERNEL????????????????????????? :(
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:27
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  kernel urcite nie. len potvrd vsetko v tom instalatore. ak ti skonci nejakou chybou, tak ju sem napis.
                  Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:27
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  a este. zalohuj si subor /etc/X11/xorg.conf
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:30
                    mata   Návštevník
                    skusim, hnet som naspat.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:30
                    mata   Návštevník
                    skusim, hnet som naspat.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 16.05.2006 | 04:49
                    Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
                    konfigurak X by to melo zalohovat automaticky.
                    -- Buduj vláčky, posílíš mír!
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 03:35
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  musi to byt otrava furt do teho windowsu sa prepinat :))
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 04:03
                    mata   Návštevník
                    No precompiled kernel interface was found to match your kernel, would you like the installer to atempt to download a kernel interface for your kernel n vidia ftp site?ftp://download.nvidia.com No precompiled kernel interface was found to match your kernel, this means that the installer will need to compile a new kernel interface. gcc-version-check failed ./usr/src/nv/contest.sh: line 19: CC:command not found. V takej postupnosti mi to v oknach vyhadzovalo. Prepac ze to tak dlho trvalo, ale ked som skusala instalovat ten driver, - spadli mi x-ka, no a musela som ich ozivovat :)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 04:10
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      ajaj, to je zle. aku distribuciu mas? na strankach nVidie nemaju predpripraveny modul a nemas prekladac, ktorym by sa dal vyrobit. riesenie je doinstalovat najprv gcc (a mozno nejake dalsie veci)...
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 04:15
                        mata   Návštevník
                        mam novy aurox 11.1 z linux+ co mam robit dalej (napr s tym gcc) ??
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 04:21
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          toto teraz nechaj tak. asi tam nie je. v normalnych distribuciach je to jedna zo zakladnych sucasti, takze tam s tym nie je problem.
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 04:24
                            mata   Návštevník
                            takze asi radsej zmenim distribuciu? DIK ZA TRPEZLIVOST :)
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 13.05.2006 | 04:33
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              pokial viem, aurox je aj normalne distro, ale nemam s nim skusenost. nie je zac.
                              Debian. apt-get into it…
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 16.05.2006 | 05:02
                              Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
                              Distribuci nemen, pokud ti tahle vyhovuje. gcc tam urcite je, bud na CD, nebo na netu (zkus najit na strankach distra a nebo na http://rpm.pbone.net). K instalaci toho ovladace potrebujes nejakej prekladac (gcc), hlavickovy soubory jadra, co mas nainstalovany (balicek se bude asi jmenovat neco jako kernel-headers, taky bud na CD nebo na strankach distra) a !mozna zdrojaky jadra, co mas nainstalovany (nepamatuju si presne).
                              -- Buduj vláčky, posílíš mír!
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nvidia a X-ka 16.05.2006 | 04:49
                  Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
                  Bude po Tobe chtit hlavickovy soubory a asi i zdrojaky jadra, co mas nainstalovany (uz si nepamatuju).
                  -- Buduj vláčky, posílíš mír!