Da sa z LiveCD napr knoppixu nastavit siet,abySLA?

Sekcia: Konfigurácia 15.05.2006 | 02:31
Avatar huhino este ziadna  Používateľ
Neviem ci som krepy, alebo co, ale mam live CD knoppix aj ubuntu a nejde mi uplne zakladna vec a to nastavi siet a to mam bezne lan pripojenie, aj modem mi to najde a zase 4 IP adresy zadat wiem spravne! (V dose ci shell ci co to je mi pise, ze dev/eth0 deteklo) a potom uz pri nastavovani sa ma to pyta na nejaky blud tth0 ci co..... je to podstane? lebo neviem com na kolkatke ho mam) Dakujem za radu!
    • Re: Da sa z LiveCD napr knoppixu nastavit siet,aby 14.05.2006 | 10:32
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      asi myslis /dev/ttyS0. Ak mas obycajny dialup modem, tak ten sa zvykne davat na /dev/ttyS0 (COM1), alebo /dev/ttyS1 (COM2). co sa tyka toho, ze ti to nejde, skus nastavit iba jeden sietovy adapter naraz, napriklad iba sietovku a modem preskoc, pretoze mozes vyrobit nejaku taku konfiguraciu aj pomocou sprievodcu, ktora bude nepouzitelna.
      • Da sa z LiveCD napr knoppixu nastavit siet,aby 15.05.2006 | 02:31
        Avatar huhino este ziadna  Používateľ
        skusal som to rozne, fakt mi to nejde a nexapem.... siet mam .../provider/wifirouter(na strexe)/kabel/kabel/ethernet LAN integrated on motherboard od INTELu skorej by som to nastavil na wifi karte ani v ubuntu mi to nejde nastavit a suse 10 sa mi nexce stahovat pokial nebude novy pc :) nevadi aj tak sa nexystam instalovat linux v najblizsom obobi... aj tak dik
    • Re: Da sa z LiveCD napr knoppixu nastavit siet,aby 14.05.2006 | 20:23
      janci222   Návštevník
      Pouzi SLAX (www.slax.cz). Ak mas siet s DHCP protokolom, pri boote si vsetky nastavenia siete detekuje uplne sam. A vsetko hned sliape :)