Atiradeon vs. Opensuse 10.1

Sekcia: Hardware a Drivery 17.05.2006 | 16:44
Attila   Návštevník
Ahoj, mám problém nainštalovať , teda spojazdniť 3d akceleráciu na opensuse 10.1. Nainštaloval som aj gcc a kernel - source. Atidriver 8.24.8. run som skopiroval do /opt/, kde som ho sputil ako root. VYbral som automaticku voľbu. Potom sa "úspešne" inštalacia skončila a stlačil som tlačidko exit. Skušal som dať príkaz aticongif --initial alebo aj ten dlhší príkaz aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf VYpisalo, ako keby všetko už malo ísť : linux-jf8d:/home/attila # aticonfig --initial --input=/etc/X11/xorg.conf Found fglrx primary device section Using /etc/X11/xorg.conf Saved back-up to /etc/X11/xorg.conf.fglrx no po reštarte nenastala žiadna zmena a všetko ide dalej cez mesa driver. Na mandraku som mal problemy dávnejšie, ked bola spustená dkms služba, rozmyšlam, či aj tu niečo také nebude, ale ešte niektorým suse službám nerozumiem :(.
    • Re: Atiradeon vs. Opensuse 10.1 16.05.2006 | 19:01
      Attila   Návštevník
      Vraciam sa späť k mandrive tam mi aj karta ide, presne moj typ tlačiarne je podporovaný. No opensuse ma sklamal. :( Ale má jedno , čo mandriva nemá : aktualne baličky :((( JA chcem mandriva s takou podporou a bez členstva v mandrive clube :(((
      • Re: Re: Atiradeon vs. Opensuse 10.1 16.05.2006 | 19:28
        miso   Návštevník
        no a ako si to poriesil s tou kartou v mandrive. ja mam presne ten isty problem, mam vsetko nainstalovane, ale 3d nejde. ako vypnut tu dkms sluzbu? ak instalujes spat mandrivu, napis prosim postup, ako to spojazdnit. diky moc za pomoc :-)
      • Re: Re: Atiradeon vs. Opensuse 10.1 16.05.2006 | 19:55
        f0f0   Návštevník
        preco to robil tak komplikovane? precitaj si clanok http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1232 ale namiesto prikazu ./ati-driver-installer-8.24.8-x86.run --buildpkg SuSE/SUSE100-IA32 daj iba: ./ati-driver-installer-8.24.8-x86.run ...jasne ze ako root
        • Re: Re: Re: Atiradeon vs. Opensuse 10.1 16.05.2006 | 21:37
          attila_toth   Návštevník
          ani nie, lebo všetky návody vrátane aj toho čo si uviedol som vyskušal a jednoducho to nešlo
          • Re: Re: Re: Re: Atiradeon vs. Opensuse 10.1 17.05.2006 | 00:24
            miso   Návštevník
            caves, napis prosim ako si rozbehal tu akceleraciu na mandrive, moc by si pomohol...diky alebo ak to uz bolo preberana a pamatas kde, daj linku...
            • Atiradeon 17.05.2006 | 01:37
              Attila   Návštevník
              stiahneš si najnovší ovladač z www.ati.com Nainštalujuj gcc a kernel source nakopiruješ ako root do /opt/ kde ho spustíš cez mcčko. Vybereš si automatickú volbu inštalacie/recomendet :)/ potom by sa malo skončiť dialogom kde je tlačidlo exit. Ešte ako root by si mal zadať v konzole príkaz : aticonfig --initial Uisti sa , že služba dkms je vypnutá /cez mandrake kontrol centrum v sprave služieb/ A ak je vypnutá alebo ju ani nemáš nainštalovanú tak reštartni a ono by to malo už ísť.
              • Re: Atiradeon 17.05.2006 | 11:16
                miso   Návštevník
                no, ved instalacia prebehla ok, vsetko v pohode, len mi nejde ten direct rendering toto vypisalo pri zadani aticonfig --initial Found fglrx primary device section Using /etc/X11/xorg.conf Saved back-up to /etc/X11/xorg.conf.fglrx-3 a toto pri glxinfo name of display: :0.0 display: :0 screen: 0 direct rendering: No ....atd neviete ako spustit tu akceleraciu, kartu mam rozpoznanu dobre a aj tie ovladace som nainstaloval
    • Re: Atiradeon vs. Opensuse 10.1 17.05.2006 | 04:13
      Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
      som linuxovy LAMA ale kamos mi mailol ze on to rozchodil takto a mne to takto tiez ide: "spustil som sh blabla-8.24.8.bla.run a potom som v instalatore dal tu druhu volbu a vybral suse 101. (Pred tymto krokom treba mat nainstalovany balicek kernel -source a baliky kompilatorov - gcc). Potom rpm -ivh fglrx-blabla.rpm. Este som nakonfiguroval grafiku sax2 -r -m 0=fglrx a je to. Potom cez yast odinstaloval Mesu, kaslal na zavislosti, restartol a 3D a slo v poriadku" s pozdravom Cezar Zico
      ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
      • Re: Re: Atiradeon vs. Opensuse 10.1 17.05.2006 | 15:49
        Attila   Návštevník
        hmm, takže trebalo odinštalovať mesu, no na toto by som fakt kua neprišiel, díki. P.S.: a akože mi v mandrive to netreba odinštalovať ? Najak sa mi to celé nezdá pri Ati ovladačoch :(
        • Re: Re: Re: Atiradeon vs. Opensuse 10.1 17.05.2006 | 16:44
          Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
          neviem ja som ... LAMA ale ide mi to ... možno preto že ... neviem normálne sa o 3d stará mesa a ... možno keď ju vyhodíš tak uvoľní miesto nejakým iným driverom ... ??? fakt neviem
          ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)